Yahoo Web Search

Search results

  1. Az Aladdin ( arabul: علاء الدين, ʻAlāʼ ad-Dīn, IPA: ʕalaːʔ adˈdiːn) közel-keleti népmese, mely leginkább Az Ezeregyéjszaka meséi ből ismert, bár csupán a 18. században került a gyűjteménybe Antoine Galland jóvoltából, aki 1709-ben találkozott a történettel. [2] Történet. A varázsló csapdába ejti Aladdint a barlangban.

  2. Aladdin (1986), olasz élőszereplős Bud Spencer-film, Bruno Corbucci filmje. Aladdin (1992), amerikai animációs Disney-film, Ron Clements és John Musker rajzfilmje. Aladdin, 1992-ben megjelent brit rajzfilm. Aladdin 2. – Aladdin és Jafar (1994), amerikai animációs Disney-film, Tad Stones és Alan Zaslove rajzfilmje. Aladdin 3.

  3. Vita: Aladdin (népmese) Nyelvek hozzáadása. ... az eredeti közel-keleti mese szerint a csodalámpást megtaláló Aladdin kínai? A lap utolsó módosítása ...

  4. A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából. A (z) „Népmesék” kategóriába tartozó lapok. A következő 21 lap található a kategóriában, összesen 21 lapból. A szépség és a szörnyeteg (mese) Aladdin (népmese) C. A cinkotai kántor. Eglė kígyókirályné. Egyszer volt Budán kutyavásár. Az elvarázsolt disznó. Európai népmesék a ládafiában. Hófehérke.

  5. Az Aladdin (arabul: علاء الدين, ʻAlāʼ ad-Dīn, IPA: ʕalaːʔ adˈdiːn) közel-keleti népmese, mely leginkább Az Ezeregyéjszaka meséiből ismert, bár csupán a 18. században került a gyűjteménybe Antoine Galland jóvoltából, aki 1709-ben találkozott a történettel.

  6. A népmesék osztályozása. Magába foglalja az állatmese, formulamese, novellamese, reális mese, legendamese, valódi mese, bolondmese (hazugságmese), rátótiáda, szólásmagyarázó mese műfajait. A köznyelvben azonban csak a valódi meséket értjük népmese alatt (az Aarne-Thompson katalógus 300-tól 749-is terjedő számozása).

  7. English: Aladdin is a Middle Eastern folk tale. It is one of the tales in The Book of One Thousand and One Nights ("The Arabian Nights"), and one of the best known—though it was actually added to the collection in the 18th century by Frenchman Antoine Galland (see Sources and setting, below).

  1. People also search for