Yahoo Web Search

1. Jun 11, 2022 · România a învins-o pe Finlanda, scor 1-0, în a 3-a etapă din Liga Națiunilor. „Tricolorii” câștigă astfel primele puncte din grupa B3, dar rămân în continuare pe ultimul loc.

2. Jun 12, 2022 · La capitolul șuturi pe poartă, România a fost în avantaj, 5-3. Finlanda a avut o posesie a mingii superioară, 60-40%. Prima mare ocazie de gol a meciului i-a aparținut României. În minutul 14, Alex Cicâldău a nimerit bara transversală, cu o lovitură de cap.

3. Jun 11, 2022 · România - Finlanda este meciul de care se leagă toate speranţele jucătorilor lui Edward Iordănescu pentru o revenire în clasamentul grupei din Liga Naţiunilor. În ciuda înfrângerilor din Muntenegru, scor 0-2, şi Bosnia-Herţegovina, scor 0-1, fanii vor fi alături de naţională la partida cu Finlanda.

4. Jun 12, 2022 · România s-a impus în al treilea meci din grupele Nations League, 1-0, contra Finlandei, datorită unui gol marcat de Nicușor Bancu. Tricolorii au ratat și un penalty, în prima repriză, prin George Pușcaș, iar pe final de meci au avut emoții la ocaziile oaspeților.

5. Jun 11, 2022 · Urmăriți meciul live de Liga Națiunilor UEFA Fotbal dintre Romania și Finland cu Eurosport. Meciul începe la 21:45 pe 11 iunie 2022. Aflați ultimele știri despre Romania și Finland și găsiți Liga Națiunilor UEFA standings, results, top scorers și previous winners la zi.

6. Jun 12, 2022 · Urmareste online UEFA Nations League | Rezumat: România vs. Finlanda de Duminica, 12 Iunie 2022. Editii integrale disponibile acum.

7. Jun 11, 2022 · România - Finlanda 1-0 (Bancu '30) Naționala lui Edi Iordănescu a jucat avântat în prima repriză, a pus presiune și și-a dominat clar adversara. Cu rezervele de energie consumate în primul act, tricolorii au făcut pasul în spate în partea a doua.