Yahoo Web Search

1. May 17, 2024 · Pentru mine, Louis Munteanu e cel mai bun atacant din Liga 1, cel mai bun 9 din Liga 1, dar nu noi facem lotul, ci Edi", a spus Ilie Dumitrescu, la Digisport. 12 goluri și 5 pase decisive a reușit Louis Munteanu în cele 35 de meciuri jucate pentru Farul în actuala stagiune; Louis Munteanu are un singur meci la naționala de seniori a României.

2. 3 days ago · Louis Munteanu reatează EURO 2024, din cauza imaturității. Grigore Cartianu crede că neselecționarea lui Louis Munteanu nu este o greșeală făcută de Edi Iordănescu, întrucât fotbalistul care a evoluat în ultimul sezon pentru Farul Constanța nu a dat dovada maturității necesare pentru a reprezenta România la EURO 2024.

3. May 13, 2024 · Louis Munteanu a deschis scorul în minutul 35, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri. În minutul 52, jucătorul împrumutat de Fiorentina la Farul Constanţa a majorat diferenţa. Louis Munteanu, „coşmarul” Universităţii Craiova! Cifre incredibile ale atacantului de 21 de ani împotriva oltenilor

4. May 17, 2024 · Louis Munteanu a avut un sezon bun în tricoul ”marinarilor” și a declarat că meciul cu CFR Cluj va fi ultimul pentru formația lui Gică Hagi. De altfel, vrea să încheie stagiunea cu un rezultat pozitiv. ”Ne așteaptă un meci greu, cu o echipă foarte bună. Vrem să scoatem un rezultat bun și să terminăm pe locul 4 în play-off.

5. May 16, 2024 · Crescut de Academia lui Gheorghe Hagi, Louis Munteanu a fost cumpărat de Fiorentina, în septembrie 2020, în schimbul sumei de 1,7 milioane de euro. Însă atacantul român n-a prins niciun meci până acum pentru echipa mare a clubului, iar oficialii italieni nu sunt interesaţi să-l păstreze în lot pentru noua stagiune.

6. May 17, 2024 · Louis Munteanu (21 ani), dorit intens de patronul celor de la FCSB, a anunțat că se va întoarce la Fiorentina, după ce împrumutul său la Farul expiră. În acest sezon de Superligă, tânărul atacant a punctat de 12 ori, șapte dintre reușite survenind în play-off.

7. May 19, 2024 · Louis Munteanu este în așteptarea unei convocări la națională pentru Euro 2024. Cel mai în formă atacant central cu cetățenie română a jucat până acum doar 77 de minute în echipa națională. Puștiul de 21 de ani a fist titular în egalul, 0-0 cu Belarus din preliminariile Euro 2-24, dar nu a impresionat.