Yahoo Web Search

Search results

  1. Baskijski jezik (baskijski: Euskara) jest izolirani jezik, koji ne pripada nijednoj jezičkoj porodici. To je glavni razlog zašto se razlikuje od ostalih jezika u svijetu. Oblasti upotrebe su Baskija u regiji koja se prostire na najzapadnijim Pirenejima u susjednim dijelovima sjeverne Španije i jugozapadne Francuske.

  2. Jun 3, 2024 · Pripremni kurs je dug 1-48 nedelja i sastoji se od 10-30 časova srpskog jezika nedeljno, koje možete pohađati u Srbiji ili on-lajn, preko Skajpa. Na pripremnom kursu vežbaćete sve jezičke veštine koje se proveravaju na sertifikacionom ispitu: a) čitanje, b) pisanje, c) govor sa izgovorom, d) slušanje, e) govorna interakcija,

  3. Subjekat (gramatika) S Vikipedije, slobodne enciklopedije. Za drugu upotrebu, pogledajte stranicu Subjekat. Subjekat je jedan od dva glavna rečenična člana. Njime je izrečen vršilac radnje ili nosilac stanja ili osobina saopštenih u predikatu. On je nezavisan, samostalan u rečenici i može biti iskazan rečju, sintagmom ili rečenicom .

  4. Romski jezik u Srbiji [ uredi | uredi izvor] Oktobra 2005. godine objavljena je prva gramatika romskog jezika u Srbiji, koju je napisao lingvista Rajko Đurić pod naslovom „Gramatika e Rromane čhibaki - Gramatika romskog jezika“. Godine 2011. godine Bajram Haliti je objavio „Srpsko-romski rečnik“ u izdanju Izdavačke kuće Prometej ...

  5. Kontakt. Za sve dodatne informacije i za upis na kurs srpskog jezika, možete nam pisati ili nas pozvati telefonom: Email – studio@liber.co.rs. Tel. – 0606654281, 0641430415. Ovde možete pogledati kako doći do naše škole.

  6. 1Neovisnost proglasilo Palestinsko nacionalno vijeće u Alžiru. Palestina (arapski: فلسطين; hebr. פלשתינה), koju Ujedinjeni narodi i neki međunarodni identiteti priznaju pod imenom Država Palestina je de jure suverena država u jugozapadnoj Aziji, odnosno na Bliskom istoku, između Jordana i Sredozemnog mora.

  7. Moderni je srpski jezik opisan u gramatikama Mihaila Stevanovića i rječniku Miloša Moskovljevića. Djela reprezentativna za najnoviji razvoj su opsežne morfosintaktičke studije Ivana Klajna i Radoja Simića, te nedovršeni "Rečnik srpskohrvatskog narodnog i književnog jezika" u izdanju SANU (godine 2006. izašao je 17. svezak).

  1. People also search for