Yahoo Web Search

 1. About 3,950,000 search results

 1. cs.wikipedia.org › wiki › BavorskoBavorsko – Wikipedie

  Bavorsko, plným názvem Svobodný stát Bavorsko, je územně největší ze šestnácti spolkových zemí Spolkové republiky Německo, co do obyvatelstva pak druhá nejlidnatější spolková země. Hraničí na východě s Českem a rakouskými spolkovými zeměmi Salcburskem a Horními Rakousy, na jihu s rakouskými spolkovými zeměmi Tyrolskem, Vorarlberskem a Solnohradskem, na západě s německou spolkovou zemí Bádenskem-Württemberskem, na severu s německými spolkovými zeměmi ...

 2. Bavorsko (po nemecky Bayern ), dlhý tvar Bavorský slobodný štát (nenormovaný tvar: Slobodný štát Bavorsko ; nem. Freistaat Bayern) [2], leží na juhu a juhovýchode Nemecka a je územne najväčší zo 16 spolkových krajín Nemecka, a podľa počtu obyvateľstva je druhou najľudnatejšou spolkovou krajinou. Bavorsko patrí medzi najbohatšie spolkové krajiny Nemecka.

 3. www.wikiwand.com › cs › BavorskoBavorsko - Wikiwand

  Bavorsko (německy Bayern), plným názvem Svobodný stát Bavorsko (německy Freistaat Bayern), je územně největší ze šestnácti spolkových zemí Spolkové republiky Německo, co do obyvatelstva pak druhá nejlidnatější spolková země.

 4. Bavorsko. | Bavorsko - poznávací zájezdy, informace. Svobodný stát Bavorsko je územně největší ze 16 spolkových zemí Německa, co do obyvatelstva je pak Bavorsko 2. nejlidnatější spolkovou zemí. Bavorsko hraničí na východě s Českou republikou a rakouskými spolkovými zeměmi Salcburskem a Horními Rakousy, na jihu s rakouskými spolkovými zeměmi Tyrolskem, Vorarlberskem a Salcburskem, na západě s Bádenskem-Württemberskem, na severu se spolkovou zemí Hesenskem, se ...

 5. Bavorské království ( německy Königreich Bayern) je historická země na území dnešního Německa. Vzniklo jako nástupce Bavorského kurfiřtství (resp. Bavorského vévodství) po spojení s velkou části Frank a Švábska po pádu Svaté říše římské v roce 1806. Existovalo až do roku 1918, kdy byl vyhlášen Svobodný stát Bavorsko.

 6. V ľavom dolnom rohu štíta sa nachádza modrý panter na bielom pozadí, čo zobrazuje Horné Bavorskoa Dolné Bavorsko. V pravom dolnom rohu štíta sa nachádzajú tri čierne levy na žltom pozadí. Symbolizujú Švábsko. Uprostred štítu sa nachádza menší kosoštvorcovanýštít, ktorý symbolizuje celé Bavorsko(pozri Vlajka Bavorska).

 7. cs.wikipedia.org › wiki › MnichovMnichov – Wikipedie

  Mnichov je hlavní město Bavorska, které leží v podhůří Alp na řece Isar a s 1,5 miliony obyvatel je to třetí největší město v Německu. Významná průmyslová, dopravní, finanční i kulturní aglomerace s mnoha vysokými školami i kostely, je sídlem arcibiskupa a řady muzeí a galerií. Patří k nejbohatším a nejrychleji se rozvíjejícím městům v Německu. Ve městě sídlí jeden z nejlepších fotbalových klubů Bayern Mnichov.

 1. People also search for