Yahoo Web Search

 1. دان هک - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  fa.wikipedia.org › wiki › دان_هک

  «دان» هک (انگلیسی: Don Heck ‎؛ ۲ ژانویهٔ ۱۹۲۹ - ۲۳ فوریه ۱۹۹۵) یک قلم‌زن و هنرمند آمریکایی بود. وی بیشتر به خاطر همکاریش با مارول کامیکس بخصوص در خلق انتقام‌جویان و مرد آهنی شناخته می‌شود.

 2. دان هک - Wikiwand

  www.wikiwand.com › fa › دان_هک

  «دان» هک[۱] )[۲][۳] یک قلم‌زن و هنرمند آمریکایی بود. دونالد ال. For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for دان هک .

 3. دان هک تصویرگر آن دو شخصیت بود و در طی داستان این دو شخصیت به زوج عاشقی تبدیل شدند و با هم ازدواج کردند. سپس با هم همکاری کردند و عضو سازمان شیلد شدند.

 4. کریمزن داینامو - Wikiwand

  www.wikiwand.com › fa › کریمزن_داینامو

  دینام زرشکی عنوان چندین شخصیت تخیلی و ابرتبه‌کار در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد.

 5. هاکای - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  fa.wikipedia.org › wiki › هاکای

  هاکای یا شاهین‌چشم (به انگلیسی: Hawkeye) با نام اصلی کلینت بارتون ، که همچنین شناخته شده با عناوین جالوت و رونین ، یک شخصیت تخیلی ابرقهرمان در کتاب‌های کامیک انتشارات مارول کامیکس می‌باشد.

  • کلینتون فرانسیس «کلینت» بارتون
  • استن لی, دان هک
  • داستان‌های ابرحواس شماره ۵۷ام (سپتامبر ۱۹۶۴)
  • مارول کامیکس
 6. هاوک (کمیک) - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  fa.m.wikipedia.org › wiki › هاوک_(کمیک)

  هاوک (به انگلیسی: Havok) با نام اصلی الکساندر "الکس" سامرز یک شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب‌های کامیک منتشر شده توسط مارول کامیکس ، که اغلب با مجموعه مردان اکس در ارتباط است.

 7. هو ینسین - Wikiwand

  www.wikiwand.com › fa › هو_ینسین

  پروفسور ینسین یک شخصیت تخیلی در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد همکاری‌اش با مرد آهنی شناخته می‌شود. این کاراکتر به وسیلهٔ استن لی، لری لیبر و دان هک خلق شده و در قصه‌های در حال تعلیق شماره‌های ۳۹ام برای اولین ...

  • تاریخچه
  • در اصطلاح
  • در ایران
  • دسته‌بندی عامیانه
  • در سینما
  • جستارهای وابسته
  • پیوند به بیرون
  • منابع

  تاریخچهٔ استفاده از واژه هک و هکر به استفاده آن در مؤسسه فناوری ماساچوست در سال ۱۹۶۰ برمی‌گردد. معنی اصلی آن سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل مشکلی تکنیکی بوده‌است. این واژه همراه با واژه مشتق شده دیگر آن هکر، به معنی کسی است که توانایی پیاده‌سازی و ساخت هک‌های جدید را دارد.

  در اصطلاح روزمره، رخنه کردن به معنی نفوذ به یک سیستم رایانه‌ای می‌باشد و رخنه‌گر کسی است که با داشتن دانش کافی در زمینه‌هایی مانند برنامه‌نویسی و نرم‌افزارمی‌تواند بدون داشتن ملزومات لازم به یک سیستم نفوذ کند و از منابع آن برای خود بهره‌برداری نماید.

  وبگاه‌های اینترنتی دولتی در ایران تاکنون چندین بار مورد حمله رخنه‌گرها قرار گرفته‌است در ۲۹ شهریور ۱۳۸۶ وبگاه رسمی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مورد حمله رخنه‌گران قرار گرفت و به مدت نیم ساعت پیامی علیه محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور وقت ایران جایگزین متن اصلی این وبگاه شد.[۲] وبگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و وبگاه شبکه چهار سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در فروردین ۱۳۸۶ مورد حمله رخنه‌گران قرار گرفت در مردادماه سال ۱۳۸۵ نیز وب‌نوشت شخصی محمود احمدی‌نژاد مورد حمله رخنه‌گرها واقع شد.[۳]

  هکرهای کلاه سفید

  رخنه‌گرهای کلاه سفید[۴] به رخنه‌گرهایی گفته می‌شود که که با داشتن اطلاعات کافی در زمینه امنیت و تست نفوذ کارهای مفیدی انجام می‌دهند، به عبارتی این نوع از رخنه گرها با داشتن توانایی هک کردن یک سیستم نواقص آن را پیدا کرده و مانع از ورود رخنه گرهای کلاه سیاه می‌شوند.[۵]این نوع رخنه‌گرها نقش آنتی‌ویروس را دارند و کار اصلی آن‌ها جلوگیری از خرابی است.

  هکرهای کلاه سیاه

  رخنه‌گرهای کلاه سیاه[۶] به رخنه‌گرهای مخرب و مضری گفته می‌شود که در جهت سود خود یک سیستم را مورد حمله قرار می‌دهند. این رخنه‌گرها قصد خرابکاری و صدمه زدن به اطلاعات شما را دارند و اگر می‌خواهید از صدمات آن‌ها جلوگیری کنید باید از رخنه‌گران کلاه سفید ورژن جدید استفاده کنید رخنه‌گران کلاه سفید در آنتی‌ویروس‌ها هستند.[۵]

  هکرهای کلاه خاکستری

  هدف این هکرها بیشتر تفریح است و برای خود، کار می‌کنند. نام دیگر این گروه "واکر" است. هدف این هکرها (کرکر یا رمزگشایان) دزدی اطلاعات دیگر رایانه‌ها است و صدمه‌ای به خود کامپیوترهای مقصد وارد نمی‌کنند. تفاوت این نوع هکرها با هکرهای کلاه سیاه در این است که هکرهای کلاه خاکستری تنها با هدف سرقت اطلاعات با ارزش به شبکه‌ها نفوذ می‌کنند.سطح علمی این هکرها نسبت به هکرهای کلاه سفید به مراتب کمتر است و از سوی این گروه از هکرها از گروه هکرهای کلاه سیاه به مراتب کم خطرتر هستند چراکه به سیستم قربانی آسیب چ...

  آقای ربات

  سریالی معروف دربارهٔ دنیای هک و گروه‌های هکتیویسمی است که با تهیه کنندگی سَم اِسماعیل در سال ۲۰۱۵ و در نیویورک و با ژانر درام و تریلر روانشناختی ساخته شد. نقش اصلی این سریال جوانی به نام "الیوت آلدرسون (با بازیگری رامی مالک)" است که در شرکت امنیت سایبری آل سیف مشغول به کار است و در زندگی مخفی که دارد به نفوذ می‌پردازد که در اتفاقی برنامه‌ریزی شده وی وارد گروهی هکتیویسمی به نام "جامعه لعنتی" شده و با فردی ناشناس به نام آقای ربات آشنا می‌شود.

  مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «(Hack (technology». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۷ مارس، ۲۰۰۸.

 8. این یک مقالهٔ خرد مجموعه‌های تلویزیونی است. می‌توانید با گسترش آن به ویکی‌پدیا کمک کنید.

 9. هاکای (کیت بیشاپ) - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  fa.wikipedia.org › wiki › هاکای_(کیت_بیشاپ)

  در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی ، بازبینی‌شده در ۲۷ ژانویهٔ ۲۰۲۱.