Yahoo Web Search

 1. Did you mean

  nemecko wikipedia
 1. Německo – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Německo

  Německo, plným názvem Spolková republika Německo (německy Bundesrepublik Deutschland), zkratkou SRN (neoficiální německá zkratka BRD), je středoevropský stát, rozdělený na 16 spolkových zemí. Na západě sousedí Německo s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem.

 2. Germany - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Germany

  Ancient humans were present in Germany at least 600,000 years ago. The first non-modern human fossil (the Neanderthal) was discovered in the Neander Valley. Similarly dated evidence of modern humans has been found in the Swabian Jura, including 42,000-year-old flutes which are the oldest musical instruments ever found, the 40,000-year-old Lion Man, and the 35,000-year-old Venus of Hohle Fels.

  • 2021 estimate
  • Euro () (EUR)
  • 357,022 km² (137,847 sq mi) (63rd)
  • German
 3. Nemecko – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Nemecko

  Nemecko, dlhý tvar Nemecká spolková republika, skr.NSR (v textoch medzinárodných zmlúv s Nemeckom: Spolková republika Nemecko, skr.SRN , nem. Bundesrepublik Deutschland, BRD; v rokoch 1949 – 1990 skrátene neoficiálne, ale často aj Západné Nemecko; podrobnosti o názve pozri nižšie) je spolkový stredoeurópsky štát.

  • Bundesrepublik Deutschland
  • Berlín, 52°31′ s.š. 13°23′ z.d.
  • Deutschland
  • Znak
 4. Portál:Německo – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Portál:Německo

  Spolková republika Německo (německy: Bundesrepublik Deutschland, zkratka BRD) je středoevropský stát. Na severu sousedí s Dánskem, omývá jej Severní moře a Baltské moře, na východě sousedí s Polskem a Českou republikou, na jihu s Rakouskem a Švýcarskem a na západě s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem.

 5. Demographics of Germany - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Demographics_of_Germany

  The demography of Germany is monitored by the Statistisches Bundesamt (Federal Statistical Office of Germany).According to the first census since reunification, Germany's population was 83,190,556 (30 September 2020), making it the second-most populous country in Europe after Russia, and the sixteenth-most populous country in the world.

  • 9.5 births/1,000 population (2018)
  • 0.0 (2020)
  • 11.5 deaths/1,000 population (2018)
  • 83,190,556 (30 September 2020)
 6. People also ask

  Kdo je Německo?

  Kdo je Alternativa pro Německo?

  Co je Německo Spolkovou republikou?

  Kdo byl hlavním městem sjednoceného Německa?

 7. Nacistické Německo – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Nacistické_Německo

  Jako nacistické Německo se označuje německý stát v době vlády nacistické strany, tedy od roku 1933 (jmenování Adolfa Hitlera německým kancléřem proběhlo 30. ledna 1933 a diktátorské pravomoci Hitler převzal v březnu 1933) do kapitulace Německa na konci druhé světové války 8. května 1945.

  • Berlín
  • 109 518 183 v roce 1940
 8. Německé spolkové země – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Německé_spolkové_země

  Spolková republika Německo je federativní republikou složenou ze 16 spolkových zemí (německy Bundesland, plurál Bundesländer) s vysokým stupněm autonomie.Termín spolková země však není v souladu s německou spolkovou ústavou, v níž se označují jako země (Land, plurál Länder).

  Název
  Hlavní město
  Současný předseda vlády
  Vládnoucí koalice
  Bádensko-Württembersko ...
  Winfried Kretschmann ( B’90/Grüne )
  B’90/Grüne, CDU
  Markus Söder ( CSU )
  CSU, FW
  Berlín ( Berlin )
  Michael Müller ( SPD )
  SPD, Die Linke, B’90/Grüne
  Braniborsko ( Brandenburg )
  Dietmar Woidke ( SPD )
  SPD, Die Linke
 9. Politics of Germany - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Politics_of_Germany

  Germany is a democratic, federal parliamentary republic, where federal legislative power is vested in the Bundestag (the parliament of Germany) and the Bundesrat (the representative body of the Länder, Germany's regional states).

 10. Německo - Wikiwand

  www.wikiwand.com › cs › Německo

  Německo, plným názvem Spolková republika Německo , zkratkou SRN , je středoevropský stát, rozdělený na 16 spolkových zemí. Na západě sousedí Německo s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem. Na severu je jeho sousedem Dánsko a jeho břehy jsou omývány Severním a Baltským mořem. Na východě sousedí s Polskem, na jihu se Švýcarskem a na jihovýchodě s Českem a ...

 11. People also search for
 1. Ad
  related to: Německo wikipedia