Yahoo Web Search

 1. Řím – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Řím

  Řím (italsky a latinsky Roma, přezdívaný též Věčné město) je hlavní město Itálie, oblasti Lazio a provincie Roma. Leží na řece Tibeře asi 27 km od pobřeží Středozemního moře .

 2. Rim - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Rim

  Rim may refer to: . Rim (basketball), the hoop through which the ball must pass Breakaway rim, a sprung basketball rim; Rim (coin), the raised edge which surrounds the coin design

 3. Rome - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Rome

  Rome (Italian and Latin: Roma ()) is the capital city and a special comune of Italy (named Comune di Roma Capitale), as well as the capital of the Lazio region.The city has been a major human settlement for almost three millennia.

  • 21 m (69 ft)
  • Italy
  • c. 753 BC
  • Lazio
 4. Starověký Řím – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Starověký_Řím

  Starověký Řím (latinsky Rōma) byla starověká civilizace vzešlá z města Říma, založeného na Apeninském poloostrově dle legendy pravděpodobně roku 753 př. n. l. Remem, jež expandovala do značné části antického světa a přetrvala až do 5. resp. 6. století n. l. Forma vlády Říma se v průběhu staletí proměnila nejprve z království na republiku a nakonec v ...

 5. Dějiny Říma – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Dějiny_Říma

  Druhý Garibaldiho pochod na Řím v roce 1867 zmařili Francouzi. Teprve 20. září 1870 obsadily Řím královské jednotky a dobrovolníci, Viktor Emanuel II. se přestěhoval do papežského paláce na Kvirinálu (dnes prezidentský palác) a 1. července 1871 byl Řím prohlášen hlavním městem italského království.

 6. Rim – Wikipedija

  hr.wikipedia.org/wiki/Rim

  Usponom ranog kršćanstva rimski je biskup osim vjerskog, sve više dobivao i politički značaj, postavši papa.Tako je Rim postao središte Katoličke Crkve.Nakon pljačke Rima 410. godine, od strane Alarika I. i pada Rimskog Carstva 476. godine, Rim su obilježili bizantska uprava i pljačkanja germanskih barbara.

 7. Pope - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Pope

  The pope (Latin: papa, from Greek: πάππας, romanized: pappas, "father"), also known as the supreme pontiff (Pontifex maximus) or the Roman pontiff (Romanus Pontifex), is the bishop of Rome, chief pastor of the worldwide Catholic Church, and head of state or sovereign of the Vatican City State.

 8. AS Řím – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/AS_Řím

  AS Řím (italsky Associazione Sportiva Roma,, zkráceně AS Roma, často jen Roma) je italský fotbalový klub hrající v sezóně 2019/20 v nejvyšší lize sídlící ve městě Řím v regionu Lazio. Klub vznikl 7. června 1927 sloučením tří městských klubů, hrající tehdejší nejvyšší soutěž – SS Alba Řím (zal.

 9. A.S. Roma - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/A.S._Roma

  A.S. Roma was founded in the spring of 1927 when Italo Foschi initiated the merger of three older Italian Football Championship clubs from the city of Rome: Roman FC, SS Alba-Audace and Fortitudo-Pro Roma SGS.

 10. Nařízení Řím I – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Nařízení_Řím_I

  Nařízení Řím I (nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 593/2008, o právu rozhodném pro smluvní závazkové vztahy) je nařízením, které určuje rozhodné právo pro smluvní závazkové vztahy s mezinárodním prvkem v rámci většiny členských států Evropské unie.

 11. People also search for