Yahoo Web Search

 1. Basová gitara – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Basová_gitara

  Basová gitara (tiež basgitara alebo slangovo basa) je strunový nástroj, na ktorý sa hrá prstami alebo brnkadlom. Podľa spôsobu zosilňovania zvuku sa rozlišuje akustická a elektrická basová gitara.

 2. Bass guitar - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Bass_guitar

  The bass guitar, electric bass, or simply bass, is the lowest-pitched member of the guitar family. It is a plucked string instrument similar in appearance and construction to an electric or an acoustic guitar, but with a longer neck and scale length, and typically four to six strings or courses.

  • Bass, electric bass guitar, electric bass
  • 321.322, (Composite chordophone)
 3. Basová kytara – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Basová_kytara

  Basová kytara se začala používat v druhé polovině 20. století. Svým tvarem na první pohled připomíná elektrickou kytaru. Má ale mohutnější a masivnější tělo, delší krk a větší mensuru a kvůli silnějším strunám je i ladicí mechanismus robustnější.

 4. Basová gitara - Wikiwand

  www.wikiwand.com › sk › Basová_gitara

  Basová gitara je strunový nástroj, na ktorý sa hrá prstami alebo brnkadlom. Podľa spôsobu zosilňovania zvuku sa rozlišuje akustická a elektrická basová gitara. For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Basová gitara .

 5. Gitara – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Gitara

  Basová gitara (basgitara) - Delia sa taktiež na elektrické a akustické. Basgitara má štyri a viac strún naladených o oktávu nižšie ako na bežnej gitare s primárnym účelom rozširovať zvuk o hlboké tóny.

 6. Abstract – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Abstract

  Skupinová fotografia členov banskobystrickej inštrumentálno-metalovej skupiny Abstract z roku 2000. V poradí zľava doprava stoja: Tomáš "Julo" Balon (basová gitara), Miloš "Milosh" Fábry (klávesy), Peter "Lego" Lengsfeld (gitara), Pavol Gáblik (sólová gitara) a Peter Gáblik (bicie).

 7. Sum 41 – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Sum_41

  Sum 41 je kanadská rocková skupina z mesta Ajax v Ontáriu. Skupina vznikla v roku 1996 a v súčasnosti sú jej členmi Deryck Whibley (spev, rytmická gitara), Tom Thacker (sólová gitara, sprievodný spev), Dave Baksh (sólová gitara, sprievodný spev), Jason McCaslin (basová gitara, sprievodný spev) a Frank Zummo ().

 8. Heart – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Heart

  Michael DeRosier – bicie, perkusie (1975–82) Denny Carmassi – bicie, perkusie (1982–93) Mark Andes – basová gitara, sprievodný spev (1982–93) Denny Fongheiser – bicie, perkusie (1993–95) Fernando Saunders – basová gitara (1993–95) Scott Olson – sólová gitara (1995–2003) Jon Bayless – basová gitara (1995–98) Frank Cox – sólová gitara, klávesy, sprievodný ...

 9. Kytara – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Kytara

  Basová kytara, baskytara nebo slangově basa je na první pohled kytaře velmi podobná, ve skutečnosti se ale jedná o úplně jiný nástroj. Tónovým rozsahem je to vlastně obdoba elektricky zesíleného kontrabasu , se kterým má shodné strunění, pro provedení hmatníku (pražce) a způsob držení a hry se řadí ke kytarám.

 10. Elektrická kytara – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Elektrická_kytara

  Elektrická kytara (správněji elektrofonická) je druh kytary, ve které elektromagnetické snímače převádějí chvění strun s ocelovým jádrem na elektrický proud, který je veden z kytary do zesilovače.