Yahoo Web Search

 1. Italština – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Italština

  Italština (archaicky vlaština, tak se ale někdy označuje také arumunština) je románský jazyk, kterým mluví asi 76 - 100 milionů mluvčích. OSN odhaduje, že počet mluvčích ve světě je až 126 milionů.

  • 76 miliónů (oficiálně) neoficiálně se odhaduje 90 až 100 miliónů
  • Latinka
 2. Italian cuisine - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Italian_cuisine

  Italian cuisine is a Mediterranean cuisine consisting of the ingredients, recipes and cooking techniques developed across the Italian Peninsula since antiquity, and later spread around the world together with waves of Italian diaspora.

 3. Southern Italy - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Southern_Italy

  Southern Italy is generally thought to comprise the administrative regions that correspond to the geopolitical extent of the historical Kingdom of the Two Sicilies, starting from Abruzzo, Apulia, Basilicata, Campania, Calabria, Molise, and Sicily; because of this historical reason, and the fact that southern Italian dialects are spoken there as well, some also include the southernmost and ...

  • 123,024 km² (47,500 sq mi)
  • 20,637,360
 4. Italians - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Italians

  Italians (Italian: italiani [itaˈljaːni]) are a Romance ethnic group and nation native to the Italian geographical region and its neighboring insular territories. Italians share a common culture, history, ancestry and language.

  • 1,587,970 (includes ancestry)
  • 53,649
  • 969,000
  • 130,000
 5. Kategorie:Italština – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Italština

  Obrázky, zvuky či videa k tématu Italština ve Wikimedia Commons; Podkategorie. Zobrazují se 4 podkategorie z celkového počtu 4 podkategorií v této kategorii.

 6. Italština - Wikiwand

  www.wikiwand.com/cs/Italština

  Italština je románský jazyk, kterým mluví asi 76 - 100 milionů mluvčích. OSN odhaduje, že počet mluvčích ve světě je až 126 milionů. Italština byla americkou CNN několikrát zvolena jako nejkrásnější jazyk světa a podle jejího průzkumu mluví Italským jazykem mezi 90 a 100 miliónů lidí po celém světě.

 7. Jazyky Itálie – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Jazyky_Itálie

  Italština patří mezi románské jazyky, konkrétně mezi východorománské jazyky (spolu s rumunštinou). Je to nejpoužívanější jazyk Itálie a také úřední jazyk Itálie. Jak již bylo zmíněno, tak spisovná italština vychází z toskánského dialektu. Další románské jazyky

 8. Italština pro začátečníky – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Italština_pro_začátečníky

  Italština pro začátečníky (v anglickém originále Italian for Beginners) je čtvrtý díl čtvrté série britského sitcomu z prostředí informačních technologií Ajťáci. Poprvé byla epizoda odvysílána 16. července 2010. České premiéry se díl dočkal 16. prosince 2011.

 9. Italia - Wikipedia

  ro.wikipedia.org/wiki/Italia

  Italia (scris și pronunțat la fel și în limba italiană: iˈtaːlja), oficial Republica italiană (in italiană Repubblica italiana), este un stat unitar, republică parlamentară, aflat în Europa de Sud.

 10. Italská gramatika – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Italská_gramatika

  Italština nemá zvratné přivlastňovací zájmeno svůj. V tomto významu používá nezvratná zájmena příslušné osoby. Suo znamená jak jeho/její, tak i svůj. Pokud je potřeba rozlišit rod osoby, jíž se přivlastňuje, je možné použít opis s předložkou di: di lui (jeho), di lei (její). Suo se rovněž používá při ...

 11. People also search for