Yahoo Web Search

 1. Klavír – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Klavír

  Klavír (z lat. claves = klíče, klávesy) je strunný úderný hudební nástroj (zvaný též křídlo nebo dříve fortepiano, zastarale též pianoforte). Jeho tón vzniká chvěním strun rozkmitaných úderem plstěných kladívek. Klavír je využíván jako sólový i doprovodný nástroj, či jako součást orchestru.

 2. Klavír – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Klavír

  Klavír vďaka veľkému tónovému rozsahu, svojej rôznorodej kvalite zvuku i tónovej intenzite môže byť dosť všestranne používaný ako sólový i sprievodný nástroj, ako súčasť rozmanitých súborov komornej hry či ako súčasť orchestra. Slovo klavír znamená pôvodne rad klávesov čiže klaviatúru („klávesnicu“).

 3. Klavir - Wikipedia

  bs.wikipedia.org/wiki/Klavir

  Klavir je instrument sa tipkama koji proizvodi ton udarom batića, koji je povezan sa tipkom, u žicu.Opseg mu je od subkontra A (2A) do c5. Literatura se piše u dva linijska sistema, gornji svira desna ruka i piše se uglavnom u violinskom ključu, donji linijski sistem svira lijeva ruka i piše se većinom u bas ključu.

 4. Klavier – Wikipedia

  de.wikipedia.org/wiki/Klavier

  Klavier (von lateinisch clavis „Schlüssel“; mittellateinisch clavis „Taste“) bezeichnet heute das moderne, weiterentwickelte Musikinstrument Hammerklavier, also ein Saitenklavier, bei dem auf Tastendruck über eine spezielle Mechanik Hämmerchen gegen Saiten geschlagen werden.

 5. Klavir - Wikipedija, prosta enciklopedija

  sl.wikipedia.org/wiki/Klavir

  Klavír je glasbilo s tipkami.Od 18. stoletja naprej je eden najbolj razširjenih glasbil.Razvil se je iz čembala, spineta in njima podobnih glasbenih instrumentov. Manjši klavir, pri katerem so strune obrnjene vertikalno, se imenuje pianino.

 6. Klavir je naslednik čembala, klavikorda i drugih nekadašnjih instrumenata sa dirkama. Opšteprihvaćeno mišljenje je da je izumitelj klavira Bartolomeo Kristofori, koji je svoju ideju po prvi put realizovao oko 1720. godine, tako što je umesto tada korišćenog mehanizma gavranovih pera koja okidaju žicu napravio sistem čekića koji zvuk proizvode udarcem o žicu.

 7. Klavír - Wikiwand

  www.wikiwand.com/cs/Klavír

  Klavír je strunný úderný hudební nástroj . Jeho tón vzniká chvěním strun rozkmitaných úderem plstěných kladívek. Klavír je využíván jako sólový i doprovodný nástroj, či jako součást orchestru.

 8. Temperovaný klavír – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Temperovaný_klavír

  Temperovaný klavír (nem. Das Wohltemperierte Klavier) je dvojzväzkové dielo od Johanna Sebastiana Bacha.. Sú to dve zbierky (Prvá časť BMW 846-869, rok 1722; Druhá časť BMW 870-893, rok 1744), pričom každá pozostáva z 24 prelúdií a fúg vo všetkých tóninách dur a mol, v chromatickom usporiadaní.

 9. Prepared piano - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Prepared_piano

  A prepared piano is a piano that has had its sounds temporarily altered by placing bolts, screws, mutes, rubber erasers, and/or other objects on or between the strings. Its invention is usually traced to John Cage's dance music for Bacchanale (c. 1938), created without room for a percussion orchestra.

 10. Arpeggio - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Arpeggio

  A broken chord is a chord broken into a sequence of notes. A broken chord may repeat some of the notes from the chord and span one or more octaves. An arpeggio (Italian: [arˈpeddʒo]) is a type of broken chord, in which the notes that compose a chord are played or sung in a rising or descending order.