Yahoo Web Search

 1. Anglie – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Anglie

  Anglie je největší a nejlidnatější země Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a zároveň jediná z jeho čtyř zemí, která nemá žádnou autonomii ani samosprávu. Zahrnuje jižní dvě třetiny ostrova Velká Británie .

  • 130 395 km²
  • Scafell Pike (978 m n. m.)
 2. Angelina Jolie - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Angelina_Jolie

  Angelina Jolie (/ dʒ oʊ ˈ l iː /; née Voight, formerly Jolie Pitt, born June 4, 1975) is an American actress, filmmaker, and humanitarian. The recipient of numerous accolades, including an Academy Award and three Golden Globe Awards, she has been named Hollywood's highest-paid actress multiple times.

 3. Angie Dickinson - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Angie_Dickinson

  Angeline Dickinson (née Brown; born September 30, 1931) is an American actress.She began her career on television, appearing in many anthology series during the 1950s, before landing her breakthrough role in Gun the Man Down (1956) with James Arness and the Western film Rio Bravo (1959), for which she received the Golden Globe Award for New Star of the Year.

 4. Dějiny Anglie – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Dějiny_Anglie

  Ovládnutí Anglie Normany byl důležitý mezník v historii Anglie. Vilém nařídil sepsat pozemkovou knihu, která obsahovala soupis obyvatel, půdy a nemovitostí, které vlastnili, aby tak zajistil výběr daní. V průběhu dalších dvaceti let přešlo vlastnictví většiny pozemků do rukou Normanů, kteří také obsadili významné ...

 5. Anglie - Wikiwand

  www.wikiwand.com/cs/Anglie

  Anglie je největší a nejlidnatější země Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a zároveň jediná z jeho čtyř zemí, která nemá žádnou autonomii ani samosprávu. Zahrnuje jižní dvě třetiny ostrova Velká Británie. Na severu hraničí se Skotskem, na západě pak s Walesem, jinak ji obklopuje moře.

 6. Anglie wikipedia - Yahoo Search Results

  search.yahoo.com/tablet/s?ei=UTF-8&p=Anglie...

  Search only for Anglie wikipedia From Wikipedia, the free encyclopedia The Ford Anglia is a small family car which was designed and manufactured by Ford UK. It is related to the Ford Prefect and the later Ford Popular.

 7. Anglie - Vichipedie

  fur.wikipedia.org/wiki/Anglie

  La Anglie e je une des cuatri nazions che a componin il Ream Unît.E je logade te bande meridionâl de isule di Gran Bretagne, e e je la plui vaste (130.395 km²) e la plui popolade nazion dal ream.

 8. Ovládnutí Anglie Normany – Wikipedie

  cs.m.wikipedia.org/wiki/Ovládnutí_Anglie_Normany

  Ovládnutí Anglie Normany se datuje do roku 1066, kdy se Vilém Dobyvatel se svým vojskem vylodil na pobřeží Anglie. Jeho vítězství v bitvě u Hastingsu vyústilo v postupné ovládnutí Anglie Normany. Byla to velmi důležitá událost v anglických dějinách z několika důvodů.

 9. Anglia - Wikipedia

  ro.wikipedia.org/wiki/Anglia

  Albi (85,41%) Asiatici (7,81%) Negri (3,48%) Micști / 2 sau mai multe rase (2,25%) Alții (1,03%) Populație Populație: 53,012,456 locuitori (recensământul din 2011) Limbă Limbi: engleză , în Scoția limba galică , în Țara Galilor se vorbește și limba galeză . Religie Articol principal: Biserica Catolică în Anglia și Țara Galilor . Structura religioasă conform ...

 10. Noua Anglie - Wikipedia

  ro.wikipedia.org/wiki/Noua_Anglie

  Noua Anglie, în engleză în original New England, este o regiune a Statelor Unite ale Americii care se găsește în partea nord-estică a țării constând din statele de astăzi Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island și Connecticut.