Yahoo Web Search

 1. Spojené království – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Spojené_království

  Spojené království je terčem masivní imigrace neevropského obyvatelstva, řada imigrantů či jejich potomků pochází z různých částí bývalého Britského impéria – Indie, Pákistánu, Bangladéše, Hongkongu, Afriky a karibské oblasti.

 2. Dějiny Spojeného království – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Dějiny_Spojeného...

  Spojené království Velké Británie a Severního Irska (angl. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) je západoevropský stát, který zahrnuje Anglii, Skotsko, Wales na ostrově Velká Británie, a severovýchodní část ostrova Irsko, Severní Irsko.

 3. Spojené kráľovstvo – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Spojené_kráľovstvo

  Spojené kráľovstvo je významným členom Spoločenstva národov (angl. Commonwealth of Nations; v rokoch 1931 až 1947 Britské spoločenstvo národov), čo je voľné združenie Spojeného kráľovstva a jeho bývalých domínií a kolónií.

  • United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
  • Londýn, 51°30′ s.š. 0°7′ z.d.
  • United Kingdom
  • Znak
 4. Portál:Spojené království – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Portál:Spojené_království

  Spojené království Velké Británie a Severního Irska, zkráceně Velká Británie, také Spojené království nebo Británie je ostrovní stát přiléhající k severozápadu kontinentální Evropy. Zahrnuje ostrov Velkou Británii a severovýchodní část ostrova Irsko, kde hraničí s Irskou republikou.

 5. Discovery Kids (Spojené království) – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Discovery_Kids_(Spojené...

  Discovery Kids byl britský dětský vzdělávací televizní kanal. Tento kanál původně vysílal pouze na platformě On Digital (ITV Digital), kde sdílel vysílací čas spolu s kanálem Discovery Wings; později se však kanál stal dostupným i pro zákazníky platforem Sky, a Virgin Media.

 6. Kategorie:Spojené království – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Spojené...

  Obrázky, zvuky či videa k tématu Spojené království ve Wikimedia Commons; Podkategorie. Zobrazuje se 39 podkategorií z celkového počtu 39 podkategorií v této kategorii.

 7. Spojené království Velké Británie a Irska – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Spojené_království...

  Spojené království Velké Británie a Irska byla konstituční monarchie, rozkládající se na ostrovech Velká Británie a Irsko. Existovala v letech 1801 až 1922, kdy se osamostatnil Irský svobodný stát. Zákonem z roku 1927 byl pak dosavadní název změněn na Spojené království Velké Británie a Severního Irska.

 8. Země Spojeného království – Wikipedie

  cs.m.wikipedia.org/wiki/Země_Spojeného...

  Země Spojeného království (anglicky Countries of the United Kingdom) je souhrnné označení čtyř zemí (Anglie, Severní Irsko, Skotsko a Wales), které dohromady tvoří stát Spojené království Velké Británie a Severního Irska.

 9. Spojené království Nizozemské – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Spojené_království...

  Spojené království Nizozemské bylo vytvořeno po napoleonských válkách na Vídeňském kongresu roku 1815.Vzniklo spojením bývalého Rakouského Nizozemí (území Jižního Nizozemí, dnešní Belgie) a bývalých Spojených nizozemských provincií (území Severního Nizozemí, dnešní Nizozemsko) a jeho králem se stal Vilém I. z dynastie Oranžsko-nasavské.

 10. Hymna Spojeného království – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Hymna_Spojeného_království

  Hymna: Spojené království Nový Zéland Antigua a Barbuda (královská) Austrálie (královská) Bahamy (královská) Barbados (královská) Belize (královská) Kanada (královská)