Yahoo Web Search

 1. About 3,700 search results
 1. en.wikipedia.org › wiki › BontonfilmBontonfilm - Wikipedia

  Bontonfilm is a Czech film company. It was founded in 1994 by transformation from Lucernafilm Video. As of 2019, Bontonfil holds a 5% market share being 5th largest Czech distributor.

 2. Činnost. V současné době patří Bontonfilm mezi významné distributory filmů v kinech a je největším vydavatelem DVD a Blu-ray, kde zastupuje například hollywoodská studia 20th Century Fox, Universal nebo Sony Pictures. Bontonfilm je zároveň největším distributorem filmů on-line v rámci takzvaných služeb VOD (Video On Demand).

 3. This article is within the scope of WikiProject Czech Republic, a collaborative effort to improve the coverage of the Czech Republic on Wikipedia. If you would like to participate, please visit the project page, where you can join the discussion and see a list of open tasks.

 4. www.wikiwand.com › cs › BontonfilmBontonfilm - Wikiwand

  Bontonfilm a.s. je českou společností působící v oblasti distribuce filmů v kinech a na nosičích DVD a Blu-ray. Vznikla v roce 1994 a nyní působí v České a Slovenské republice.

 5. cs.wikipedia.org › wiki › BontonBonton – Wikipedie

  • Historie firmy
  • firmy Holdingu Bonton
  • odkazy

  V devadesátých letech z ní byl vytvořen mediální holdingzahrnující filmovou společnost, rádio, nakladatelství, časopis atd. Snem zakladatele bylo mít zastoupení i v televizním odvětví, to jediné se mu však již nepovedlo. Zakladatelé se spojili s americkým investičním fondem Bancroft, napojili se na společnost Sony.[zdroj?] Filmová větev vyprodukovala první soukromý porevoluční film – Tankový prapor. Bonton později získal knižní nakladatelství Albatros a hudební nakladatelství Supraphon. V letech 1993–1995 měl Bonton podíl v investičních společnostech spravujících privatizační fond TREND.Michal Kocáb později své podíly v Trendu i Bontonu prodal. Přesto v hudebním nakladatelství v roce 2008 vlastnil podíl 6 %. V roce 2008 Bonton řadu společností (např. Albatros a Supraphon) prodal. V roce 2018 už nemá žádnou dceřinou společnost a jeho akcie vlastní členové představenstva Zdeněk Kozák a Miloš Petana.

  V minulosti společnost vlastnila mj. následující aktiva? 1. Ateliéry Bonton Zlína.s. – filmové ateliéry, obchod s filmovými právy starších českých filmů 2. AZ Rádio, s.r.o. – zlínské regionální rádio (nyní Rock Max) 3. Bonton Music a.s. – hudební vydavatelství, později sloučeno se Sony Music v Sony Music / Bonton, v roce 2003 Sony Music podíl Bontonu odkoupilo 4. Bontonfilma.s. – filmová produkce a distribuce, později rozdělena na divize Alfa a Beta 5. Bonton Home Entertainment(společný název pro dvě následující společnosti) 6. BONTON HOME VIDEO,a.s. – video distribuce 7. CENTRUM ČESKÉHO VIDEA, a.s. – distribuce českých filmů 8. BONTONland, a.s. – prodejny médií 9. BONTON Promotions, a.s.– propagace 10. BONTON PLUSa.s. – podpůrná společnost 11. Cinema– filmový časopis 12. Hyberniaa.s. – divadelní společnost 13. Panther, akciová společnost – distribuce médií 14. RADIO BONTON akciová společnost – pražská, později multiregionální rozhlasová stanice, po rozpadu holdingu přejmenováno nov...

  Externí odkazy

  1. Kocáb a Bonton

 6. en.wikipedia.org › wiki › Bonton_GroupBonton Group - Wikipedia

  Bonton Group is a media and entertainment holding company in the Czech Republic established in 1990 by co-Presidents Zdenek Kozak and Mick Hawk. The company's first product was Czech President Václav Havel reading one of his own plays.

 7. Karel (film) Karel. (film) Některá data mohou pocházet z datové položky. Karel je dokument Olgy Malířové Špátové o zpěváku Karlu Gottovi. Natáčení filmu začalo dne 22. října 2018. Film ve své anotaci slibuje intimní pohled na život slavného zpěváka, jaký se dosud jeho příznivcům nenaskytl.

 1. People also search for