Yahoo Web Search

 1. Nemecko – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Nemecko

  Nemecko, dlhý tvar – Nemecká spolková republika, skr. – NSR (v textoch medzinárodných zmlúv s Nemeckom: Spolková republika Nemecko, skr. SRN , nem. Bundesrepublik Deutschland, BRD; v rokoch 1949 – 1990 skrátene neoficiálne, ale často aj Západné Nemecko) je spolkový stredoeurópsky štát.

  • Bundesrepublik Deutschland
  • Berlín, 52°31′ s.š. 13°23′ z.d.
  • Deutschland
  • Znak
 2. Nemecko - Wikiwand

  www.wikiwand.com/sk/Nemecko

  Nemecko, dlhý tvar – Nemecká spolková republika, skr. – NSR je spolkový stredoeurópsky štát. Na severe susedí s Dánskom, obmýva ho Severné more a Baltské more, na východe susedí s Poľskom a Českom, na juhu s Rakúskom a Švajčiarskom a na západe s Francúzskom, Luxemburskom, Belgickom a Holandskom. Rozloha Nemecka je 357 021 km², pričom územie štátu sa nachádza v ...

 3. Kategória:Nemecko – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Kategória:Nemecko

  Podkategórie. Táto kategória má nasledovných 30 podkategórií z 30 celkom. Stránky v kategórii „Nemecko“ V tejto kategórii sa nachádza 12 stránok z 12 celkom.

 4. Nacistické Nemecko – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Nacistické_Nemecko

  Nacistické Nemecko (iné názvy: Tretia ríša (nem. Drittes Reich ), Ríša, reich, Reich, rajch , od anšlusu Rakúska - a od 26. júna 1943 aj polooficiálne - Veľkonemecká ríša ; oficiálny názov štátu znel po celý čas Nemecká ríša ) je obdobie dejín Nemecka, v ktorom v Nemecku vládol národný socializmus (nacizmus), teda obdobie od začiatku roka 1933 do konca 2. svetovej vojny 8. mája 1945 .

  • 90 030 775 (1941)
  • Berlín
 5. Nemecko - Slovak Wikipedia | WikiRank

  wikirank.net/sk/Nemecko

  Germany - sovereign state in central-western Europe. Article Nemecko in Slovak Wikipedia has 100 points for quality, 21043 points for popularity and points for Authors’ Interest (AI)

 6. Arkona (Nemecko) – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Arkona_(Nemecko)

  Arkona je archeologická lokalita na ostrove Rujana v severnom Nemecku.Bola posvätným miestom slovanského kmeňa Ránov, ktorí tu vybudovali svätyňu boha Svantovíta a postupne celé chrámové mesto, ktoré malo nadkmeňový charakter.

 7. Dejiny Nemecka – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Dejiny_Nemecka

  Nemecko, rovnako ako mnoho krajín, ktoré obsadilo, utrpelo masové znásilňovanie a v dôsledku bombardovania počas vojny zničených miest a kultúrnych dedičstiev. Po druhej svetovej vojne boli zadržaní vrcholní nacisti súdení za vojnové zločiny a genocídu v Norimberskom procese .

 8. Names of Germany - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Vokietija

  Because of Germany's long history as a non-united region of distinct tribes and states before 1871, there are many widely varying names of Germany in different languages, more so than for any other European nation.

 9. Diaľnica A1 (Nemecko) – Wikipédia

  sk.m.wikipedia.org/wiki/Diaľnica_A1_(Nemecko)

  Diaľnica A1 (nem. Bundesautobahn 1, Autobahn 1, resp. skrátene BAB 1, A 1) je 732 kilometrov dlhá diaľnica v Nemecku.Spája šlezvické mesto Heiligenhafen na pobreží Baltského mora so Saarbrückenom v Sársku, pričom prechádza významnou Rýnsko-rúrskou konurbáciou.

 10. Nemecké národné hokejové mužstvo – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Nemecké_národné...

  Nemecké národné hokejové mužstvo patrí medzi reprezentačné hokejové mužstvá v elitnej top divízii majstrovstiev sveta.Najväčšie úspechy mužstvo získalo ešte pred druhou svetovou vojnou, kedy získalo bronzovú medailu na zimných olympijských hrách v roku 1932 a striebornú medailu na majstrovstvách sveta v roku 1930.

 11. People also search for