Yahoo Web Search

 1. Koordinovaný světový čas – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Koordinovaný_světový_čas

  Koordinovaný světový čas, UTC (anglicky Coordinated Universal Time, francouzsky Temps Universel Coordonné) je základem systému občanského času, jednotlivá časová pásma jsou definována svými odchylkami od UTC.

 2. Diskuse:Koordinovaný světový čas – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse:Koordinovaný...

  Diskuse:Koordinovaný světový čas ... AFAICS jde o to, že pokud mám v nějakém systému uloženo datum a čas např. ve formě řetězce "20081018211508", je ...

 3. Koordinovaný světový čas - Wikiwand

  www.wikiwand.com/cs/Koordinovaný_světový_čas

  Koordinovaný světový čas, UTC je základem systému občanského času, jednotlivá časová pásma jsou definována svými odchylkami od UTC. UTC je jako základ systému měření času nástupcem GMT a v neformálním vyjadřování je s ním někdy zaměňován. Na rozdíl od GMT, který udává čas platný v časovém pásmu základního poledníku, který je založen na rotaci Země ...

 4. Koordinovaný světový čas – Další jazyky – Wikipedie

  cs.m.wikipedia.org/wiki/Speciální:Mobilní...

  Koordinovaný světový čas – Další jazyky Stránka Koordinovaný světový čas je dostupná v 129 dalších jazycích. Návrat na stránku „Koordinovaný světový čas“.

 5. Světový čas – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Universal_Time

  Světový čas, také univerzální čas, zkratkou UT (z anglického názvu Universal Time) je systém určení času založený na rotaci Země.Je moderním nástupcem staršího systému GMT, který za základ bral střední sluneční čas v anglické Greenwichi.

 6. Středoevropský čas - Central European Time - qwe.wiki

  cs.qwe.wiki/wiki/Central_European_Time

  Doba, po celém světě je založen na koordinovaný světový čas (UTC), což je zhruba synonymem greenwichského času (GMT). Od konce března do konce října, hodiny ve Spojeném království se dal o jednu hodinu dopředu na britské letní čas (BST). Od roku 1997, většina z Evropské unie v souladu s britskými normami pro BST.

 7. Světový čas a časová pásma států

  www.eprehledy.cz/svetovy_cas.php

  UTC je zkratka anglického výrazu Coordinated Universal Time, koordinovaný světový čas. Ostatní časová pásma jsou určena jako časové odchylky od UTC. Je nástupcem GMT, který udával čas platný v časovém pásmu základního poledníku. UTC je založen na atomových hodinách. Časová pásma

 8. Kategorie:Systémy měření času – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Systémy...

  Obrázky, zvuky či videa k tématu Systémy měření času ve Wikimedia Commons; Podkategorie. Zobrazují se 2 podkategorie z celkového počtu 2 podkategorií v této kategorii.

 9. Čína světový čas — čína, celým náz

  vsudedulezity.xyz/2hh-s18987ep-

  Čína světový čas. Čas a datum. Porovnejte Časová pásma ». Světový čas. Amerika. 22 Světový mír je ideál svobody, míru a štěstí mezi všemi národy a lidmi. Jde o utopistickou ideu celoplanetárního nenásilí, ve které státy spolupracuji, buď dobrovolně nebo pomocí mezinárodně uznaného a garantovaného systému ...

 10. Sekunda – Wikipedie

  cs.m.wikipedia.org/wiki/Milisekunda

  Sekunda (značka s, ale někdy též nesprávně označovaná jako sec, sek apod.) je základní jednotka času (nebo také doby trvání) v soustavě SI.V běžné mluvě bývá užíváno i slovo vteřina, které ale v oblasti vědy, techniky a práva není správné.