Yahoo Web Search

 1. Kyiv - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Kyjev

  Kyiv or Kiev (Ukrainian: Київ, romanized: Kyiv; Russian: Киев, romanized: Kiyev) is the capital and most populous city of Ukraine. It is in north-central Ukraine along the Dnieper River . Its population in July 2015 was 2,887,974 [12] (though higher estimated numbers have been cited in the press), [13] making Kyiv the seventh-most ...

  • AD 482 (officially)
  • Ukraine
 2. Kyjev – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kyjev

  Kyjev této doby měl mnoho kostelů, klášterů a bojarských dvorců. Řemesla a obchod se soustředily v podhradí zvaném Podol , které bylo později také opevněno. Mimo město stál klášter Kyjevskopečerská lávra , centrum kultury a vzdělanosti, založený v polovině 11. století.

  • 179 m n. m.
  • Ukrajina
 3. Kyjev – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Kyjev

  Podľa legendy založili Kyjev traja bratia tak, že postavili tri hrady na troch pahorkoch. Kyjev patrí k starobylým európskym mestám, nakoľko archeologické nálezy posúvajú jeho začiatky na prelom 5. a 6. storočia. V 9. až 12. storočí bol Kyjev sídelným mestom rozsiahlej Kyjevskej Rusi.

 4. Kyjevská oblast – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kyjevská_oblast

  Jejím hlavním městem je zároveň metropole celé země, Kyjev – ten však není do oblasti zahrnut. Oblast zahrnuje okolí Kyjeva, na jihu území na řece Ros a na severu část regionu zvaného Polesí , kde sousedí s Běloruskem .

  • +3
  • Kyjev
 5. Kategorie:Kyjev – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Kyjev

  Obrázky, zvuky či videa k tématu Kyjev ve Wikimedia Commons; Podkategorie. Zobrazuje se 12 podkategorií z celkového počtu 12 podkategorií v této kategorii.

 6. Kategória:Kyjev – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Kategória:Kyjev

  Podkategórie. Táto kategória má nasledovné 4 podkategórie z 4 celkom. Stránky v kategórii „Kyjev“ V tejto kategórii sa nachádzajú 4 stránky z 4 celkom.

 7. Bitka o Kyjev (1941) – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Bitka_o_Kyjev_(1941)

  Bitka o Kyjev alebo prvá Kyjevská obranná operácia cez druhú svetovú vojnu bolo ozbrojené stretnutie na východnom fronte trvajúce od 7. júla do 26. septembra 1941. Cieľom nemeckého obchvatného útoku skupiny armád Juh maršala G. von Rundstedta bola likvidácia silného sovietskeho zoskupenia vojsk Juhozápadného frontu pod ...

 8. Obchodný dom a hotel Kyjev – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Obchodný_dom_a_hotel_Kyjev

  Obchodný dom (Prior) a hotel Kyjev resp. v súčasnosti Obchodný dom Tesco a hotel Kyjev je budova obchodného domu a hotela v Bratislave zo 60. a 70. rokov. . Architektonickú jednotu súboru autor podporil jednotným obkladovým materiálom – doskami zo spišského travertínu a jed

 9. Kategorie:Chrámy v Kyjevě – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Chrámy_v_Kyjevě

  Obrázky, zvuky či videa k tématu Chrámy v Kyjevě ve Wikimedia Commons; Články v kategorii „Chrámy v Kyjevě“ Zobrazuje se 6 stránek z celkového počtu 6 stránek v této kategorii.

 10. Ukrajina – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Ukrajina

  Kyjev bol spustošený v roku 1240 Mongolmi a centrum Rusi sa neskôr presunulo na sever. Celá oblasť sa dostala pod vplyv novosformovanej tatárskej Zlatej hordy; len na západnú časť dnešnej Ukrajiny tatárska moc neprenikla. Západná časť Ukrajiny bola od konca 14. storočia súčasťou Poľska (Podolie, Červená Rus, časť Volyne).

 11. People also search for