Yahoo Web Search

Search results

  1. Livras, denjė, sū, frankas, ekiu, luigi. Prancūzijos karalystė [a] – istoriografinis pavadinimas įvairioms Prancūzijos valstybėms nuo Viduramžių iki Ankstyvųjų naujųjų laikų apibūdinti. Nuo pat Viduramžių tai buvo viena galingiausių valstybių Europoje. Tai taip pat buvo ankstyvoji kolonijinė galia, įsteigusi kolonijų ...

  2. Prancūzijos karalystė buvo labai decentralizuota. Jei karalius išdrįsdavo žengti žingsnį už savo mažų valdų, rizikuodavo būti paimtas į nelaisvę savo paties vasalų . Tai buvo ypač būdinga valdant pirmiesiems Kapetingams, bet nuo Liudviko VI (1106-37) laikų karaliaus valdžia tapo labiau pripažįstama. 1124 m.

  3. Prancūzai (pranc. les Français) – tauta Vakarų Europoje.Gyvena Prancūzijoje (~ 58 mln. gyventojų), buvusiose Prancūzijos kolonijose (Alžyre, Tunise, Maroke, Madagaskare) ir dabartinėse užjūrio valdose.

    • ~ 110 mln.įskaitant prancūzų kilmės užsieniečius
  4. Prancūzijos istorija. Antikos laikais Prancūzijos teritoriją buvo nukariavę romėnai. Karolio Didžiojo įpėdiniams 843 pasidalijus jo valstybę čia susikūrė Vakarų Frankų karalystė. Nuo 10 a. šalis vadinama Prancūzija. Per 1789–1799 revoliuciją paskelbta respublika. Per abu pasaulinius karus buvo okupuota Vokietijos.

  5. Per Septynerių metų karą (1756–63) karalystė atsilaikė prieš Austrijos, Prancūzijos ir Rusijos sąjungą ir nuo tol pripažinta viena didžiųjų Europos valstybių. Per Abiejų Tautų Respublikos I padalijimą (1772) Prūsijos karalystė atgavo Karališkąją Prūsiją ir Varmę, valstybės teritorija tapo vientisa.

  6. Nors dabartinės Prancūzijos teritoriją dar antikoje buvo užkariavę romėnai, savarankiška Prancūzijos istorija prasideda Karoliui Didžiajam padalinus savo valstybę anūkams. Pagal Verdeno sutartį 843 m. sudaryta Vakarų Frankų karalystė užėmė panašią dabartinei Prancūzijai teritoriją; nuo X a. šalis pradeda vadintis Prancūzija.

  7. Prancūz jos–Pr sijos kãras, Pr sijos–Prancūz jos kãras, 1870 06 19–1871 05 10 Prancūzijos karas su Prūsijos vadovaujama Vokietijos valstybių koalicija. Kilo dėl Prūsijos sustiprėjimo pergalingai pasibaigus jos karui su Austrija (1866; Austrijos–Prūsijos karas) ir Prancūzijos nenoro prarasti vyraujančią padėtį Vakarų ...