Yahoo Web Search

 1. Shtutgarti - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Shtutgarti

  Shtutgarti (gjerm. Stuttgart), (ital. Stoccarda) është një qytet i Gjermanisë dhe gjendet në qendër të shtetit federal të Baden-Vyrtembergut (gjermanisht Baden-Württemberg)

 2. Diskutim:Shtutgarti - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Diskutim:Shtutgarti

  Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Shtutgarti. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore

 3. Category:Stuttgart - Wikimedia Commons

  commons.wikimedia.org/wiki/Category:Stuttgart

  May 11, 2020 · Wikipedia Wikivoyage: Instance of: big city (1875–), state capital in Germany (Baden-Württemberg, 1952–), city district of Baden-Württemberg, financial centre, major regional center (Stuttgart Region), urban municipality of Germany, independent city of Germany: Part of: Stuttgart Government Region, Stuttgart Metropolitan Region: Location

 4. Njësitë federative të Gjermanisë - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Njësitë_federative_të...

  Shtutgarti: Baden-Württemberg: Stuttgart: 2 (Shteti i lirë) Bavaria: Mynihu (Freistaat) Bayern: München: 3: Berlini-Berlin - 4: Brandenburgu: Potsdami: Brandenburg: Potsdam: 5 (Qyteti i lirë i lidhjes Hanza) Bremen: Bremen (Freie Hansestadt) Bremen: Bremen: 6 (Qyteti i lirë i Hanzës) Hamburg-(Freie und Hansestadt) Hamburg - 7: Hesia ...

 5. Neckarsulm - Wikipedia

  sq.m.wikipedia.org/wiki/Neckarsulm

  Neckarsulm është qytet në veri të Baden-Vyrtembergut, Gjermani, 60 kilometra larg Shtutgartit. Sipas vitit 2016, qyteti ka pasur 26.379 banorë. Sipas vitit 2016, qyteti ka pasur 26.379 banorë. Neckarsulm

 6. Gjeografia e Gjermanisë - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Gjeografia_e_Gjermanisë

  Gjermania ndodhet në pjesën qendrore të Evropës, me dalje në detin Baltik dhe detin e Veriut, në mes të Holandës dhe Polonisë në veri të Austrisë.Sipërfaqja e përgjithshme e Gjermanisë është 357,021 km², shtrihet rreth koordinatave gjeografike 51 00 V, 9 00 L dhe 349,223 km² të kësaj sipërfaqeje janë tokë ndërsa 7,798 km² ujë.

 7. Koha ekzakte tani, zona kohore, diferenca ndërmjet orëve, lindja e diellit/perendimi dhe faktet kyqe për Shtutgarti, Gjermani.

 8. Skeda:Flag of Germany.svg - Wikipedia

  sq.m.wikipedia.org/wiki/Skeda:Flag_of_Germany.svg

  Size of this PNG preview of this SVG file: 800 × 480 pixel. Rezolucione të tjera: 320 × 192 pixel | 1.024 × 614 pixel | 1.280 × 768 pixel | 1.000 × 600 pixel.

 9. Wikipedia:Wiki Loves Maps - Wikipedia

  sq.m.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Loves_Maps

  Dhënia e çmimeve: Wikipedia Weekend (u bë edit-a-thon - do anonçohet datë e re); Konsultim me komunitetin në mailing list për hapat e ardshme të projektit. Me rregullimin e bug-ut në {{ Infobox vendbanim }} ( ref ), u përmirësuan mbi +2000 artikuj me koordinata të parregullta.

 10. Përdoruesi:Csörföly D - Wikipedia

  sq.m.wikipedia.org/wiki/Përdoruesi:Csörföly_D

  KUFALG KUFAngola KUFBUL KUFBenini KUFBotsuana KUFBregu i Fildishtë KUFBurkina Faso KUFBurundi KUFDAN KUFEST KUFEgjipti KUFEritrea KUFEtiopia KUFFIN KUFFRA KUFGJE ...

 11. People also search for