Yahoo Web Search

 1. Spojené státy americké – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Spojené_státy_americké

  Spojené státy americké (anglicky United States of America, krátce také United States, zkratka US nebo USA), zkráceně také Spojené státy, jsou demokratická federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se mezi Atlantským oceánem na východě a Tichým oceánem na západě.

  • Denali (6 194 m n. m.)
  • znak
 2. Spojené státy americké tvoří celkem 50 jednotlivých států a federální distrikt Washington, D.C. (District of Columbia). Těchto 51 celků vznikalo různými způsoby. Pod suverenitu USA patří dále Portoriko, Americké Panenské ostrovy, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa a menší odlehlé ostrovy USA

 3. Konfederované státy americké – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Konfederované_státy...

  Spojené státy americké Konfederované státy americké (anglicky Confederate States of America – zkráceně CSA ), nazývané též Konfederace , Dixie nebo Konfederační státy , byla vláda formovaná jedenácti jižními státy Spojených států amerických , mezi lety 1861 a 1865 .

  • 9 103 332, 3 521 110 černých otroků
  • angličtina
 4. Portál:Spojené státy americké – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Portál:Spojené_státy...

  Spojené státy americké (anglicky: United States of America, zkratka USA), jsou federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se od Atlantského po Tichý oceán, díky exklávě Aljaška vlastní i břehy Severního ledového oceánu a také tichomořské ostrovy (např. Havaj).

 5. Spojené státy americké - Wikiwand

  www.wikiwand.com/cs/Spojené_státy

  Spojené státy americké , zkráceně také Spojené státy,[1][2] jsou demokratická federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se mezi Atlantským oceánem na východě a Tichým oceánem na západě. Na severu sousedí s Kanadou a na jihu s Mexikem. Díky státu Aljaška sahá území Spojených států amerických i k břehům Severního ledového oceánu ...

 6. Diskuse:Spojené státy americké/Archiv 1 – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse:Spojené_státy...

  Nemá cenu měnit hlavní článek, když ostatní s USA mají Spojené státy americké. Jak bylo již uvedeno, jsou i Spojené státy mexické, a i když používají zkrácené Mexico, záměna je stále možná. Jako kolega Zbrnajsem doufám že bude brzy uzavřeno s nedosažen konsezus--Ján Kepler 26. 5. 2019, 07:43 (CEST)

 7. Kategorie:Spojené státy americké – Wikipedie

  cs.m.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Spojené_státy...

  Portál: Spojené státy americké. Podkategorie. Zobrazuje se 25 podkategorií z celkového počtu 25 podkategorií v této kategorii. *

 8. Den nezávislosti (Spojené státy americké) – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Den_nezávislosti_(Spojené...

  Den nezávislosti, anglicky Independence Day, (v USA známý spíše jako „the Fourth of July“ nebo „July Fourth“) je státní svátek oslavující přijetí Deklarace nezávislosti Spojených států dne 4. července 1776 Druhým kontinentálním kongresem.

 9. Listina práv (USA) – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Listina_práv_(Spojené...

  Listina práv Spojených štátov amerických (angl. Bill of Rights) je súhrnný názov pre prvých desať dodatkov k ústave Spojených štátov, ktoré obmedzujú moc americkej federálnej vlády a zakotvuje základné demokratické práva.

 10. Ekonomika Spojených států amerických – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Ekonomika_Spojených...

  Spojené státy americké jsou hospodářsky nejsilnější stát světa, s velmi vyspělým průmyslem, zemědělstvím a velkým podílem vědy a výzkumu. V roce 2014 tvořila ekonomika USA 22,4 % nominálního světového HDP, tedy 17,555 bilionu amerických dolarů.