Yahoo Web Search

 1. Zápal plic – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Zápal_plic

  Zápal plic neboli pneumonie je zánětlivé onemocnění plic postihující zejména mikroskopické dutinky naplněné vzduchem, takzvané plicní sklípky. Obvykle je způsobeno infekcí bakteriemi nebo viry, méně často pak dalšími mikroorganismy, některými léky nebo jinými chorobami, jako je například autoimunitní onemocnění.

 2. Zápal plic - Wikiwand

  www.wikiwand.com/cs/Zápal_plic

  Zápal plic neboli pneumonie je zánětlivé onemocnění plic postihující zejména mikroskopické dutinky naplněné vzduchem, takzvané plicní sklípky.[1][2] Obvykle je způsobeno infekcí bakteriemi nebo viry, méně často pak dalšími mikroorganismy, některými léky nebo jinými chorobami, jako je například autoimunitní onemocnění.[1][3]

 3. Zápal – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Zápal

  Slovo zápal má více významů: zánět – složitá reakce organizmu na své poškození zápal mozkových blan; zápal plic; příjmení osob. Hanuš Zápal (1885–1964) – český architekt; Jaromír Zápal ( 1923–1984 – český výtvarník a ilustrátor; jiný význam. synonymum pro slovo zapálení či podpálení

 4. Kategorie:Zemřelí na zápal plic – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Zemřelí_na...

  Články v kategorii „Zemřelí na zápal plic“ Zobrazuje se 200 stránek z celkového počtu 240 stránek v této kategorii. (předchozí stránka) (další stránka)

 5. Zápal plic – Další jazyky – Wikipedie

  cs.m.wikipedia.org/wiki/Speciální:Mobilní...

  Stránka Zápal plic je dostupná v 115 dalších jazycích. Návrat na stránku „Zápal plic“. Jazyky. Afrikaans; Alemannisch; aragonés; asturianu

 6. Zápal plic - Pneumonia - qwe.wiki

  cs.qwe.wiki/wiki/Pneumonia

  Edwin Klebs byl první, kdo pozoroval bakterie v dýchacích cestách osob, které zemřely na zápal plic v roce 1875. Počáteční práci na identifikaci dvou společných bakteriálních příčin, Streptococcus pneumoniae a Klebsiella pneumoniae , provedli Carl Friedländer a Albert Fraenkel v roce 1882 a 1884.

 7. Hypostatická pneumonie – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Hypostatická_pneumonie

  Hypostatická pneumonie je zápal plic.Je častou příčinou smrti imobilních pacientů vyššího věku, případně kuřáků. Právě u pacientů upoutaných dlouhodobě na lůžko dochází k hromadění krve a hlenu v zádových partiích plic.

 8. Zápal plic je zápalový stav plic, který primárně ovlivňuje mikroskopické orgány zvané alveoly. Obvykle je způsoben infekcí viry nebo bakteriemi a méně často jinými mikroorganizmy, některými drogami a jinými stavy jako například autoimunní nemoci.

 9. Plíce – Wikipedie

  cs.m.wikipedia.org/wiki/Plíce

  Pneumonie - Zápal plic - Zánětlivé onemocnění, způsobené bakteriemi (nejčastěji rodu Streptococus), viry (rod Herpes), vzácně mykotický Úrazy Editovat Pneumotorax - Bolest na hrudi a dušnost způsobená přítomností vzduchu v dutině hrudní mezi plícemi a žebry.

 10. Karcinom plic – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Karcinom_plic

  Karcinom plic může být odhalen i náhodně jako solitární plicní uzel na rentgenovém nebo CT snímku hrudníku pořízeném pro jiný, nesouvisející účel. Definitivní diagnóza karcinomu plic se stanovuje na základě histologického vyšetření podezřelé tkáně z hlediska klinického a radiologického.

 11. People also search for