Yahoo Web Search

 1. Kyiv - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Kyjev

  Kyivor Kiev[a](Ukrainian: Київ) is the capital and most populous city of Ukraine. It is in north-central Ukraine along the Dnieper River. Its population in July 2015 was 2,887,974(though higher estimated numbers have been cited in the press),making Kyiv the seventh-most populouscity in Europe.

  • AD 482 (officially)
  • Ukraine
 2. Kyjev – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Kyjev

  Podľa legendy založili Kyjev traja bratia tak, že postavili tri hrady na troch pahorkoch. Kyjev patrí k starobylým európskym mestám, nakoľko archeologické nálezy posúvajú jeho začiatky na prelom 5. a 6. storočia. V 9. až 12. storočí bol Kyjev sídelným mestom rozsiahlej Kyjevskej Rusi.

 3. Kyjev – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Kyjev

  Kyjev (ukrajinsky Київ, Kyjiv [ ˈkɪjiw ]; rusky Киев, Kijev, anglicky Kyiv) je hlavní a největší město Ukrajiny, správní středisko Kyjevské oblasti a jedno z největších a nejstarších měst v Evropě. Město leží na řece Dněpr v severní části země.

  • 179 m n. m.
  • Ukrajina
 4. Kyjevská oblasť – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Kyjevská_oblasť

  Kyjevská oblasť Kyjevská oblasť (ukr. Київська область) je jedna z 24 administratívnych oblastí Ukrajiny. Má rozlohu 28 131 km² a žije tu 1,755 milióna obyvateľov.

  • 1 727 800 (1.1.2009)
  • 28 131 km² (2 813 100 ha)
 5. Kyjevská oblast – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Kyjevská_oblast

  Kyjevská oblast (ukrajinsky Київська область / Kyjivska oblasť, někdy též Київщина / Kyjivščyna) je jednou z 24 samosprávných oblastí na Ukrajině, v její středoseverní části.

  • +3
  • Kyjev
 6. Náměstí Nezávislosti (Kyjev) – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Náměstí_Nezávislosti

  Kyjev: Poloha: 50°27′0,9″ s. š., 30°31′26″ v. d. Začíná na: Borisa Hrinchenka Tarasa Shevchenka Sofiivska Mala Zhytomyrska Mykhailivska: Končí na: Khreshchatyk: Napojené ulice: Borisa Hrinchenka Tarasa Shevchenka Sofiivska Mala Zhytomyrska Mykhailivska Kostolna Khreshchatyk: Historie; Denominace: 1991: Pojmenováno po

 7. FK Dynamo Kyjev – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › FK_Dynamo_Kyjev

  Futbolnyj klub Dynamo Kyjev (ukrajinsky: Футбольний клуб «Динамо» Київ) je klub nejvyšší ukrajinské fotbalové soutěže, sídlící ve městě Kyjev. Z hlediska historického i získaných trofejí jde o nejúspěšnější ukrajinský klub v dějinách.

  • Futbolnyj klub Dynamo Kyjev
  • Kyjev
  • Bilo-Syni (Bílo-modří)
  • Ukrajina
 8. Bitva o Kyjev – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Bitva_o_Kyjev

  Bitva o Kyjev (3.–6. listopadu 1943) se uskutečnila v rámci mohutné ofenzívy sovětských vojsk, zvané bitva o Dněpr, která následovala po provedení úspěšných operací v bitvě u Kurska, kdy Rudá armáda přešla do mohutného nástupu a převzala definitivně strategickou iniciativu.

 9. Bitka o Kyjev (1941) – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Bitka_o_Kyjev_(1941)

  Bitka o Kyjev alebo prvá Kyjevská obranná operácia cez druhú svetovú vojnu bolo ozbrojené stretnutie na východnom fronte trvajúce od 7. júla do 26. septembra 1941. Cieľom nemeckého obchvatného útoku skupiny armád Juh maršala G. von Rundstedta bola likvidácia silného sovietskeho zoskupenia vojsk Juhozápadného frontu pod ...

 10. Chrám svätého Vladimíra v Kyjeve – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Chrám_svätého_Vladimíra

  Chrám svätého Vladimíra (ukr. Патріарший кафедральний собор св. Володимира, rus. Кафедральный собор Святого Владимира, Владимирский собор) je právoslávnym chrámom Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi (patriarchát Kyjev) v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev.

 1. Ad
  related to: Kyjev wikipedia