Yahoo Web Search

 1. Severní Amerika – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Severní_Amerika

  Severní Amerika (anglicky North America, španělsky América del Norte nebo Norteamérica, francouzsky Amérique du Nord, nizozemsky Noord-Amerika, papiamentsky Nort Amerika, grónsky Amerika Avannarleq) je světadíl nacházející se zcela na západní a severní polokouli.

  • 579 000 000 (2018)
  • 24 709 000 km²
 2. Kategorie:Severní Amerika – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Severní_Amerika

  Obrázky, zvuky či videa k tématu Severní Amerika ve Wikimedia Commons; Podkategorie. Zobrazuje se 16 podkategorií z celkového počtu 16 podkategorií v této kategorii.

 3. Mlhovina Severní Amerika – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Mlhovina_Severní_Amerika

  Mlhovina Severní Amerika a sousední mlhovina Pelikán (IC 5070) spolu tvoří jedno velké mezihvězdné mračno ionizovaného vodíku, takzvanou HII oblast. Toto mračno se označuje jako W80, má rozlohu přibližně 3° a obsahuje rádiový zdroj DR 27.

 4. Kolonizace Severní Ameriky – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kolonizace_Severní_Ameriky

  Kolonizace Severní Ameriky probíhala od 16. století až do dob obsazení posledních míst patřících domorodým obyvatelům v 19.století.V kolonizaci Severní Ameriky se angažovali Španělé, Angličané, Francouzi, Nizozemci a v menší míře také Švédové a Rusové.

 5. Severní Amerika - Wikiwand

  www.wikiwand.com/cs/Severní_Amerika

  Severní Amerika je světadíl nacházející se zcela na západní a severní polokouli. Je také považována za subkontinent Ameriky. Severní Amerika je ohraničená na severu Severním ledovým oceánem, na východě Atlantským oceánem, na jihu Jižní Amerikou a na západě Tichým oceánem.

 6. Kategorie:Geografie Severní Ameriky – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Geografie...

  Poloostrovy v Severní Americe‎ (7 kat., 3 str.) Pouště v Severní Americe ‎ (2 kat.) Povodí bezodtokých oblastí (Severní Amerika) ‎ (1 kat., 9 str.)

 7. Kategorie:Státy Severní Ameriky – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Státy_Severní...

  Obrázky, zvuky či videa k tématu Státy Severní Ameriky ve Wikimedia Commons; Podkategorie. Zobrazuje se 27 podkategorií z celkového počtu 27 podkategorií v této kategorii.

 8. Britská Severní Amerika – Wikipedie

  cs.m.wikipedia.org/wiki/Britská_Severní_Amerika

  Britská Severní Amerika (anglicky British North America) představuje britské kolonie a území v Severní Americe, které zůstaly součástí britského impéria po ukončení americké války za nezávislost

 9. Amerika (vápencové lomy) – Wikipedie

  cs.m.wikipedia.org/wiki/Amerika_(vápencové_lomy)

  Lom Malá Amerika (Rešná, Nákladový lom, Amerika, Školka), na dně Rešenské jezero, 49°57′15″ s. š., 14°10′34″ v. d., asi 150 metrů dlouhý lom. Dno lomu je zatopeno, poloostrůvek u severní strany lomu je přístupný jen po vodě nebo horolezecky z tzv. galerie, t. j. z oken tzv. hlavní štoly či podzemními chodbami.

 10. Amerika – Wikipedie

  cs.m.wikipedia.org/wiki/Amerika

  Amerika je souvislá pevnina na Zemi, která se skládá ze tří patrných částí – Severní Ameriky, Střední Ameriky a Jižní Ameriky.Severní a Jižní Amerika jsou považovány za dva samostatné kontinenty, zatímco Střední Amerika je považována za součást kontinentu Severní Ameriky.