Yahoo Web Search

 1. Štvorcový kilometer – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Štvorcový_kilometer

  Štvorcový kilometer (symbol km²) je jednotka sústavy SI určujúca veľkosť plochy. Patrí medzi odvodené jednotky sústavy SI.. 1 km² sa rovná: ploche štvorca so stranou dlhou 1 km na každej strane

 2. Šablóna:M2 – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Šablóna:M2
  • Použitie
  • Príklady použitia
  • Pozri tiež

  Šablóna sa používa v tvare {{m2|parameter1|parameter2}} „Parameter1“ je číselný údaj a je povinný. Vpisujte ho bez medzier a namiesto desatinnej čiarky použite bodku. Šablóna automaticky oddelí stovky medzerou a bodku nahradí čiarkou. Pri celom čísle neuvádzajte za desatinnou čiarkou nulu. „Parameter2“ je nepovinný a po zadaní hodnoty w (ako wikilink) mení skratku „m²“ na wikilink s odkazom na stránku Štvorcový meter. Podľa možností použite wikilink len v prvej šablóne použitej v článku.

  Jeden kilometer štvorcový má {{m2|10000}}. Jeden kilometer štvorcový má 10 000 m². Jeden kilometer štvorcový má {{m2|10000|w}}. Jeden kilometer štvorcový má 10 000 m².

  {{mm}}– milimeter
  {{mm2}}– štvorcový milimeter
  {{mm3}}– kubický milimeter
  {{cm}}– centimeter
 3. Šablóna:Km2 – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Šablóna:Km2
  • Použitie
  • Príklady použitia
  • Pozri tiež

  Šablóna sa používa v tvare {{km2|parameter1|parameter2}} „Parameter1“ je číselný údaj a je povinný. Vpisujte ho bez medzier a namiesto desatinnej čiarky použite bodku. Šablóna automaticky oddelí stovky medzerou a bodku nahradí čiarkou. Pri celom čísle neuvádzajte za desatinnou čiarkou nulu. „Parameter2“ je nepovinný a po zadaní hodnoty w (ako wikilink) mení skratku „km²“ na wikilink s odkazom na stránku Štvorcový kilometer. Podľa možností použite wikilink len v prvej šablóne použitej v článku.

  Slovensko má rozlohu ({{km2|49035}}). Slovensko má rozlohu (49 035 km²). Slovensko má rozlohu ({{km2|49035|w}}). Slovensko má rozlohu (49 035 km²).

  {{mm}}– milimeter
  {{mm2}}– štvorcový milimeter
  {{mm3}}– kubický milimeter
  {{cm}}– centimeter
 4. Norwich – Wikipédia

  sk.m.wikipedia.org › wiki › Norwich

  Norwich je štvrté najhustejšie obývané mesto na východnej oblasti s priemernou hustotou zaľudnenia 3179 obyvateľov na štvorcový kilometer. Osobnosti mesta Upraviť Juliana z Norwichu (* okolo 1342 – † po 1416 ), anglická mystička , prvá známa spisovateľka v anglickom jazyku

 5. Translate Štvorcové kilometre in Slovak with examples

  mymemory.translated.net › en › English

  Štvorcový kilometer Last Update: 2015-04-27 Usage Frequency: 2 Quality: Reference: Wikipedia

 6. Long Island – Wikipédia

  sk.m.wikipedia.org › wiki › Long_Island

  Priemerná hustota zaľudnenia ostrova je okolo 2110 obyvateľov na štvorcový kilometer. Mapa Long Islandu Názov Long Island znamená dlhý ostrov a aj v skutočnosti je omnoho dlhší ako široký, jeho dĺžka je okolo 190 km a šírka iba 32 km. Pôvodní obyvatelia ostrov nazývali Paumanok .

 7. Nebraska – Wikipédia

  sk.m.wikipedia.org › wiki › Nebraska

  Demografia. Podľa sčítania ľudu v roku 2010 žije v Nebraske 1 826 341 obyvateľov. Hustota osídlenia je 9,11 obyvateľa na kilometer štvorcový. Hlavné mesto je Lincoln (225 581 obyvateľov).

 8. Hustota zaľudnenia – Wikipédia

  sk.m.wikipedia.org › wiki › Hustota_zaľudnenia

  kde H udáva hustotu zaľudnenia, P je počet obyvateľov a A je rozloha územia, ktoré obyvateľstvo obýva. Hustota zaľudnenia sa spravidla udáva v počte obyvateľov na jeden štvorcový kilometer (obyv./km 2), príp. na jeden hektár (ha), resp. v krajinách, ktoré používajú imperiálne jednotky sa udáva v počte obyvateľov na jednu štvorcovú míľu (angl.

 9. Zoznam štátov USA podľa hustoty obyvateľstva – Wikipédia

  sk.m.wikipedia.org › wiki › Zoznam_štátov_USA

  Toto je zoznam 50 štátov USA, zoradených podľa hustoty obyvateľstva.Hodnoty sú v počte ľudí na štvorcový kilometer. Údaje sú z United States Census Bureau a sú aktuálne k roku 2000.

 10. Mestská oblasť - Wikipedia

  sk.wer.wiki › wiki › Urban_area

  Holandsko je tridsiate najhustejšie osídlené krajina na svete so 404,6 obyvateľmi na kilometer štvorcový (1 048 / km2) - alebo 497 obyvateľmi na kilometer štvorcový (1 287 / km2), ak sa počíta len rozloha pevniny.

 11. People also search for