Yahoo Web Search

 1. Mamuthi - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Mamuthi

  Një mamuth është çdo lloj e elefantit të zhdukur Mammuthus, një nga shumë gjinitë që përbëjnë rendin e gjitarëve të trungut të quajtur proboshidea.Llojet e ndryshme të mamuthëve zakonisht ishin të pajisura me dhëmbë të gjata, të lakuara dhe, në llojet veriore, me një mbulesë të flokëve të gjata.

 2. フィギュアスケート - Wikipedia

  ja.wikipedia.org/wiki/フィギュア・スケート

  『銀色の絆』(雫井脩介、php研究所) 『舞姫はじめました~恋も奇跡も氷の上~』(和泉統子、新書館) 『ライバル・オン・アイス』(吉野真理子、講談社) その他、トルストイ『アンナ・カレーニナ』にスケートをするシーンが出てくる。 絵本

  • 18世紀
  • シングル(1名)、, ペア(男女各1名)、, アイスダンス(男女各1名)、, シンクロ(正選手16名、補欠4名)
 3. Dreqi - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Dreqi

  Dreqi ose Djalli (greqisht Διάβολος, dhiavolos - nga e cila rrjedh fjala djall = "shpifës", latinisht Diábolus) në shumë fe është një qënie e mbinatyrshme që mishëron të keqen.

 4. Rryma e Golfit - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Rryma_e_Golfit

  Rryma e Golfstrimit është rrymë detare e cila krijohet në gjirin e Meksikës, dhe përfundon në viset perëndimore të Evropës Veriore.Është rrymë e ngrohtë detare e cila ka ndikim të madh në klimën e Evropës perëndimore dhe veriore.

 5. Https - Wikipedia

  https://sq.wikipedia.org/wiki/Https

  HTTPS ( Hypertext Transfer Protocol Secured ) është kombinim i Hypertext Transfer Protocol me Secure Sockets Layer/Transfer Security Layer protokolin me qëllim që të sigurohet enkriptimi dhe identifikimi i sigurtë i serverit , përdor portin 443.

 6. Wikipedia:Wikipedia Shqip 17 - Edit-a-thon - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wikipedia_Shqip...

  Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 4 nëntor 2020, në orën 08:19. Të gjitha materialet që gjenden në këtë faqë janë të mbrojtura nga ...

 7. Iliada - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kënga_e_Ilionit

  Përkthime Në shqip. Në gjuhën shqipe kjo vepër gëzon dy variante të përkthyera, përkatësisht nga Gjon Shllaku dhe Ilia Ballauri.. Referimet. Lidhje të jashtme. The Iliad by Homer - përkthim i Iliadës në anglisht nga Samuel Butler

 8. Kategoria:Revista shqip - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Revista_shqip

  Faqet në kategorinë "Revista shqip" Kjo kategori ka 85 faqe nga 85 gjithësej.

 9. 11月14日 - Wikipedia

  ja.wikipedia.org/wiki/11月14日

  11月14日(じゅういちがつじゅうよっか、じゅういちがつじゅうよんにち)はグレゴリオ暦で年始から318日目(閏年では319日目)にあたり、年末まであと47日ある。

 10. 11月14日 - Japanese Wikipedia

  wp-ja.wikideck.com/11月14日

  Read Wikipedia in Modernized UI. Login with Gmail. Login with Facebook

 11. People also search for