Yahoo Web Search

 1. About 7,460,000 search results
 1. en.wikipedia.org › wiki › IndonesiaIndonesia - Wikipedia

  In 2017, Indonesia was the world's 9th largest energy producer with 4,200 terawatt-hours (14.2 quadrillion British thermal units), and the 15th largest energy consumer, with 2,100 terawatt-hours (7.1 quadrillion British thermal units).

 2. 576i is a standard-definition video mode originally used for terrestrial television in most countries of the world where the utility frequency for electric power distribution is 50 Hz. Because of...

 3. 576i bezeichnet digitale Videoauflösungen mit 576 sichtbaren Zeilen und Zeilensprungverfahren (interlaced).576i ist eine typische Auflösung für SDTV. Bei 50 Halbbildern pro Sekunde (576i25) besteht Kompatibilität mit den analogen 625/50-Systemen, d. h. allen PAL- und SECAM-Varianten außer PAL-M. Das Bildformat kann sowohl 4:3 als auch 16:9 betragen.

 4. 2011年1月12日,cbs宣布續簽此劇三年延至2013-2014季度。在2014年3月,該劇再次獲得為期三季度的續約,使得該劇延至2016-17季度,達到10季。2017年3月,製作方宣布將續約兩季度,到2018-19季度,至12季。2018年8月,官方宣布第12季將為該劇的最後一季。 製片

 5. Bidaai. (seri televisi) Sapna Babul Ka...Bidaai adalah sebuah drama televisi India yang ditayangkan mulai 9 Oktober 2007 sampai 13 November 2010 disaluran STAR Plus , Senin sampai Jumat. Ini menceritakan tentang seorang ayah dan kedua putrinya dan mengeksplorasi dampak sosial dari warna kulit. Pertunjukan digantikan oleh Gulaal.

  • Shefali Lal, Madhura Rapsang, Richa Singh Gautam, Garima Dimri, Meet Kohli, RItu Goel
  • Drama, Romantis
  • Rajan Shahi, Romesh Kalra, Sunand Kumar, Neeraj Baliyan, Sharad Pandey, Mayank Gupta
  • Director Kut's Productions
  • Premisa
  • Aktorët dhe Personazhet
  • Prodhimi
  • Transmetimi
  • Pritja
  • Medie të tjera
  • Lidhje të Jashtme

  Raymond "Red" Reddington, një ish oficer i Inteligjencës Detare të SHBA-së, i cili ishte zhdukur njëzet vjet më parë për t'u bërë një nga Dhjetë të Arratisurit më të Kërkuar të FBI-së, i dorëzohet Ndihmës Drejtorit të FBI-së, Harold Cooper në ndërtesën J. Edgar Hoover në Uashington, D.C.. I çuar në një "faqe të zezë" të FBI-së, Reddington pretendon se ai dëshiron ta ndihmojë FBI-në t'i gjurmojë dhe t'i kapë kriminelët dhe terroristët me të cilët kaloi njëzet vitet e fundit duke u shoqëruar: individë që janë aq të rrezikshëm dhe të devijuar sa qeveria e Shteteve të Bashkuara nuk është në dijeni të ekzistencës së tyre. Ai i ofron Cooper njohurinë dhe ndihmën e tij në dy kushte: imunitet nga ndjekja penale, dhe se ai dëshiron të punojë ekskluzivisht me Elizabeth Keen, një agjente e re, e caktuar te Cooper. Keen dhe Cooper janë dyshues për interesin e Reddington për të, por ai vetëm do të thotë se ajo është "shumë e veçantë". Pasi Cooper provoi ofertën e Reddington për gjetjen dhe vrasj...

  Zhvillimi

  Më 4 tetor 2013, NBC urdhëroi nëntë episode shtesë, duke plotësuar sezonin e parë të serialit. Më 3 dhjetor 2013, NBC rinovoi serialin për një sezon të dytë me 22 episoda. Më 11 maj 2014, për shkak të suksesit të serialit, NBC vendosi të transmetonte një episod në post- Super Bowl timeslot në vitin 2015. Më 5 dhjetor 2015, seriali u rinovua për një sezon të katërt, i cili u dha premierën më 22 shtator 2016. Një seri spin-off, The Blacklist: Redemption, u dha premierë më 23 shkurt 2017. Më 11...

  Konceptimi

  Pasi treguan një pjesë të episodit të parë në Comic-Con, producentët zbuluan se frymëzimi i tyre për The Blacklist erdhi nga kapja e Whitey Bulger. NBC bleu të drejtat për The Blacklist nga Sony Pictures Television në gusht 2012 dhe e transmetoi serialin në janar 2013. Gjatë një prezantimi paraprak të NBC në maj 2013, u njoftua se The Blacklistishte drama me testimin më të lartë të NBC në 10 vjet.

  Aktrimi

  Eisendrath tha se procesi i aktrimit ishte i vështirë. Në shkurt 2013, NBC ia ofroi Kiefer Sutherland rolin kryesor të Raymond Reddington. Pasi morën në konsideratë aktorë të tjerë për rolin, Eisendrath dhe Bokenkamp telefonuan James Spaderpër të parë nëse ai do të interesohej për të. Duke u ndier të sigurt në të kuptuarit e personazhit nga Spader, ata e morën atë tri ditë para se të fillonin xhirimet. Megan Boone mori një javë për t'u përgatitur për audicionin e saj si profilistja e FBI-së E...

  Seriali transmetohet njëkohësisht në Global në Kanada. Në Zelandën e Re, shfaqja u shfaq premierë në TV3 më 2 shkurt 2014. Sezoni i dytë u shfaq premierë më 23 shtator. Në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë, seriali u shfaq premierë në Sky Witness (zyrtarisht Sky Living) më 4 tetor 2013. Sezoni i dytë u shfaq premierë më 3 tetor 2014. Por që atëherë është zhvendosur në Sky One. Netflixka të drejta transmetimi për sezonet 1-7 në Shtetet e Bashkuara, Kanada, Australi, Amerikën Latine, Finlandë, Indi, Pakistan, Zvicër, Gjermani, Greqi, Suedi, Holandë, Zelandën e Re.

  Përgjigjet kritike

  Sezoni i parë i The Blacklist mori vlerësime të forta nga kritikët e televizionit. Në Metacritic, sezoni i parë ka një rezultat prej 74 nga 100, bazuar në 31 kritikë, duke treguar "vlerësime përgjithësisht të favorshme". Uebfaqja e grumbulluesit të rishikimeve Rotten Tomatoes raporton një vlerësim 85% të miratimit, bazuar në 52 vlerësime, me një rezultat mesatar prej 7.18/10. Konsensusi lexon, "James Spader po ngulfatet si një kriminel i kthyer në informator dhe prania e tij shkon shumë drejt...

  Komike

  Titan Bookslëshoi një seri zyrtare librash komikë bazuar në seritë, shkruar nga Nicole Phillips dhe vizatuar nga Beni Lobel. Ekipi i serialit po punon gjithashtu në projekt. Redaktori David Leach i tha The Hollywood Reporterse komiku është "një shtrirje e vërtetë e serialit televiziv" duke dhënë "dimensione të reja të personazheve që kanë kapur audiencën në të gjithë botën". Seriali do të hapet me një hark historie me gjashtë botime, i cili do të jetë "një udhëtim thellë në botën e errët të s...

  Lojërat

  Një lojë celulare nga Gameloft bazuar në serinë, The Blacklist: Conspiracy, u publikua më 23 qershor 2016, për pajisjet Android, iOS dhe Windows.Loja përbëhet nga lojtari si anëtar i task forcës. Lojtarët mund të bashkëveprojnë me Reddington dhe Cooper, anëtarë të tjerë të task forcës, si dhe të marrin në pyetje të dyshuar dhe dëshmitarë të mundshëm. Loja kryesisht konsiston në kërkimin e sendeve që mungojnë në mjedise të ndryshme, si dhe mini lojëra për të çuar më tej hetimet. Lojtarët gjith...

  Spin-off

  Në mars 2016, NBC filloi zhvillimin e një seriali spin-off të krijuar nga Bokenkamp dhe Eisendrath, të cilët gjithashtu do të shërbenin si prodhues ekzekutivë me Davis dhe Fox. Projekti ishte vendosur të luante Famke Janssen si Susan "Scottie" Hargrave (ish Halsted) dhe Eggold, në rolin e tij si Tom Keen, si dhe Edi Gathegi duke përsëritur rolin e tij si Matias Solomon. Tawny Cypress u interpretua si Nez Rowan, një personazh tashmë i njohur gjatë sezonit të tretë. Hargrave u shfaq për herë të...

  The Blacklist në Internet Movie Database
 6. sq.wikipedia.org › wiki › İçerdeİçerde - Wikipedia

  İçerde. Içerde (Shqip: Brenda) është serial turk prodhuar nga Ay Yapım. Seriali fillimisht u transmetua më 19 shtator 2016 në Show TV .

 1. People also search for