Yahoo Web Search

 1. Poznań: W nowym Muzeum Broni Pancernej ... - wojskonews.pl

  www.wojskonews.pl/article,poznan_w_nowym_muzeum...

  „Z dotychczasowej lokalizacji w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, z hal, w których prowadzone były remonty maszyn oraz z miejsc, gdzie prezentowaliśmy nasze zbiory, w sumie przewieźliśmy około 60 sztuk sprzętu. Transport organizowaliśmy albo rano, albo późnym wieczorem – to pozwoliło nam uniknąć większego zamieszania na drodze.

 2. Poznańczyk (pociąg pancerny) – Wikipedia, wolna encyklopedia

  pl.wikipedia.org/wiki/Poznańczyk_(pociąg_pancerny)

  Jeden z wagonów ze składu „Poznańczyka” z okresu powstania wielkopolskiego, Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu Pociąg Pancerny „Poznańczyk” ( Nr 11 od 1918 do 1921, Nr 9 od 1921 do 1939, Nr 12 w 1939) – polski pociąg pancerny z okresu powstania wielkopolskiego i wojny polsko-bolszewickiej , a po ...

 3. Muzeum Broni Pancernej zdobyło potrzebny silnik

  www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/muzeum...

  Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych udało się w końcu zdobyć silnik do uruchomienia czołgu Centaur Mk I typ C.

 4. World of Tanks, Poznań 2019! Rusza unikalne Muzeum!

  profitechnika.pl/articles/historia-profi/world...

  Trafiły one do nowej siedziby Muzeum Broni Pancernej (MBP). Z Golęcina na Ławicę W dawnej siedzibie Muzeum na poznańskim Golęcinie, w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych – miejsca na eksponaty było niewiele.

 5. Poznań: Ził limuzyna trafił do muzeum - RMF 24

  www.rmf24.pl/fakty/news-poznan-zil-limuzyna...

  Jeden egzemplarz z limitowanej serii limuzyn, produkowanych w Związku Radzieckim w latach 60, Ził 111d, trafił do Muzeum Broni Pancernej przy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

 6. Muzeum z pociągiem pancernym na Ławicy zostanie otwarte ...

  poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,24198361...

  W nowej siedzibie Muzeum Broni Pancernej zobaczymy m.in. eksponaty pokazywane dotychczas w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (zostaną przewiezione z Golęcina). To kilkadziesiąt cennych egzemplarzy broni: m.in. działo samobieżne Sturmgeschutz IV, czołg T-34 czy detale tankietki z Września 1939 r.

 7. Makieta Twierdzy poligonalnej Poznań - ugu.pl

  www.tpf-poznan.ugu.pl/makieta2023.html

  Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Muzeum Broni Pancernej - budynek kuźni - stała wystawa - makieta przedstawiająca lewobrzeżne fortyfikacje poligonalnej twierdzy poznańskiej z XIX w. autorstwa Zenona Góreckiego Członka Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji

 8. Muzeum Broni Pancernej - htw.pl

  ptr.htw.pl/muzeum.broni.pancernej.php

  Temat: Wyższa Szkola Wojsk PAncernych w poznaniu. czy zwykły cywil ma jekieś szanse na wyjści do tamtejszego muzeum broni pancernej, mają tam T-34, IS-2, T-70, T-54, T-55, Su-76, Su-85, ISU-152.

 9. 'Rudy 102' był z Poznania. Zrobił karierę dzięki... wielkiej ...

  poznan.wyborcza.pl/poznan/1,109268,20108275,rudy...

  W Muzeum Broni Pancernej w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu stoi porozcinany czołg. Wieżyczkę ma rozprutą, jakby trafił w nią pocisk niemieckiego Tygrysa. Na boku napis 'Rudy' - ten czołg to jedyna pamiątka po serialu 'Czterej pancerni i pies', który polska telewizja pierwszy raz pokazała 50 lat temu.

 10. Warto wiedzieć, że zasłużony staruszek T-34 z charakterystycznymi białymi odciskami dłoni odbywa emeryturę w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, gdzie mieści się Muzeum Broni Pancernej.

 11. People also search for