Yahoo Web Search

Search results

  1. A német nyelv négy esetet használ: alany, tárgy, részes, birtokos (lat.: Casus Nominativus, Casus Accusativus, Casus Dativus és Casus Genitivus ). A főneveket nem, csak azok névelőjét (akár határozott, akár határozatlan), illetve a jelzőket (melléknevek) ragozza, tehát pl. den grünen Belt, „azt zöldet öv”.

  2. Németország hadereje (hivatalosan Bundeswehr – Szövetségi Védelmi Erő) a szárazföldi haderőkből ( Heer), a légierőből ( Luftwaffe), a haditengerészetből (Marine), az összhaderőnemi támogató szolgálatból (Streitkräftebasis) és a központi egészségügyi szolgálatból (Zentraler Sanitätsdienst) áll.

  3. A német császár ( németül: Deutscher Kaiser) a Német Birodalom államfőjének és örökös uralkodójának hivatalos címe volt. Kifejezetten választott kifejezés, amelyet az 1871. január 1-jei alkotmány vezetett be, és egészen II. Vilmos 1918. november 9-i hivatalos lemondásáig tartott. [1]

  4. Németország kultúrája. Oktoberfest népünnepély. A német kultúra a kezdetektől kezdve fontos szerepet játszott Európában. Művészeti és kultúrtörténete visszavezethető a kelták, a teutonok és az ókori rómaiak idejébe. [1] A középkor óta a német kultúra számos elismert, neves személyiséggel büszkélkedhet.

  5. Kategória:Németország települései. Segítség. A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából. A Wikimédia Commons tartalmaz Németország települései témájú médiaállományokat.

  6. Lipcse városa, 1650 -ben. Lipcse: Új városháza. Lipcse, németül Leipzig ( IPA: [ˈlaɪ̯pt͡sɪç] ), Németország keleti részén fekvő város, a szász szövetségi tartomány legnagyobb városa, a Drezda-Meißeni egyházmegye püspöki székvárosa. Nevét a Lipsk szláv szóból kapta, jelentése: „Ahol a hársfák állnak”.

  7. A6-os autópálya (Németország) A Wikimédia Commons tartalmaz Bundesautobahn 6 témájú médiaállományokat. Az A6 ( németül: Bundesautobahn 6, vagy röviden BAB 6) egy autópálya Németországban. Hossza 477 km. Az út teljes egésze része az E50-es európai útnak.

  1. Searches related to Németország wikipedia

    németország wikipédia magyarul