Yahoo Web Search

 1. 1958 - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/AD_1958

  1958 (MCMLVIII) was a common year starting on Wednesday of the Gregorian calendar, the 1958th year of the Common Era (CE) and Anno Domini (AD) designations, the 958th year of the 2nd millennium, the 58th year of the 20th century, and the 9th year of the 1950s decade.

 2. 1958 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/1958

  Ngjarje. SK Tirana, e njohur edhe si 17 Nëntori Tirana kampione e Shqipërisë në futboll.; Lindje. 13 Janar - Andrew Stanton, regjisor amerikan; 21 Janar - Arben Imami, politikan dhe aktor shqiptar

 3. Kategoria:1958 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:1958

  Faqet në kategorinë "1958" Kjo kategori ka 3 faqe nga 3 gjithësej.. 1958; 0–9. 1958 në muzikë; U. Udhëheqës të shteteve në vitin 1958

 4. People also ask

  What century was 1950 in?

  What is Wikipedia Wikipedia?

  Is Wikipedia free?

 5. Kategoria:Filma 1958 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Filma_1958

  Kategoria Filma sipas vitit — Lista e viteve në film — Kategoria Vite në film. Kjo kategori aktualisht nuk përmban asnjë faqe apo media.

 6. Iraku - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Iraku

  Iraku (arabisht:: العراق‎ al-‘Irāq) zyrtarisht Republika e Irakut është një shtet në Azinë perëndimore që kufizohet nga Turqia në veri, Irani në lindje, Kuvajti në juglindje, Arabia Saudite në jug, Jordania në jugperëndim, dhe Siria në perëndim.

 7. Seladini - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Seladini

  Ṣalāḥ ad-Dīn Yūsuf ibn Ayyūb (arabisht: صلاح الدين يوسف بن أيوب Ṣalāḥ ad-Dīn Yūsuf ibn Ayyūb, kurdisht: سه‌لاحه‌دین ئه‌یوبی Selah'edînê Eyubî, ca. 1138 – 4 mars, 1193), i njohur më mirë në botën perëndimore si Saladin, ishte një Kurd Mysliman, i cili u bë Sulltani i parë i Egjiptit dhe Syrisë, dhe themeloj dinastinë Ayyubid.

 8. Wikipedia

  www.wikipedia.org

  Wikipedia is a free online encyclopedia, created and edited by volunteers around the world and hosted by the Wikimedia Foundation.

 9. Mistrovství světa ve fotbale 1958 – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Mistrovství_světa_ve...

  6. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 8. června do 29. června 1958 ve Švédsku.Finále se hrálo 29. června 1958.Celkem padlo na turnaji 126 branek, což je v průměru 3,6 branky na zápas.

 10. Teodor Keko - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Teodor_Keko

  Keko was born in the Albanian capital, Tirana, on 2 September 1958, to cinematographer parents Endri and Xhanfise Keko. He studied at the Qemal Stafa High School , in Tirana , Albania . [2] In 1979 he started his studies for Albanian language and literature in the University of Tirana , where he graduated in 1983.

 11. People also search for