Yahoo Web Search

 1. 1975 - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/AD_1975

  1975 (MCMLXXV) was a common year starting on Wednesday of the Gregorian calendar, the 1975th year of the Common Era (CE) and Anno Domini (AD) designations, the 975th year of the 2nd millennium, the 75th year of the 20th century, and the 6th year of the 1970s decade.

 2. 1975 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/1975

  Ngjarje. KS Dinamo - Dinamo Tirana u bë kampion i Shqipërisë në futboll.; Volkswagen hedh në treg Golfin.; shkurt - Lindi Heroi Agim Shala nga Jeshkova Prizren; 11 shkurt - Margaret Thatcher zgjidhet kryetare e Partisë Konservative Britanike

 3. Wikipedia

  www.wikipedia.org

  Wikipedia is a free online encyclopedia, created and edited by volunteers around the world and hosted by the Wikimedia Foundation.

 4. Organization for Security and Co-operation in Europe - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Organization_for_Security...

  The Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) is the world's largest security-oriented intergovernmental organization.Its mandate includes issues such as arms control, promotion of human rights, freedom of the press, and fair elections.

 5. Kategoria:1975 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:1975

  Faqet në kategorinë "1975" Kjo kategori ka 3 faqe nga 3 gjithësej.. 1975; M. 1975 në muzikë; U. Udhëheqës të shteteve në vitin 1975

 6. Kategoria:Filma 1975 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Filma_1975

  Faqet në kategorinë "Filma 1975" Kjo kategori ka 11 faqe nga 11 gjithësej.

 7. Kategoria:Vdekje 1975 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Vdekje_1975

  Persona të vdekur në 1975.. Shiko edhe: Lindje 1975 Top A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

 8. Seladini - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Seladini

  Salahudin Ejubi (arabisht: صلاح الدين يوسف بن أيوب Ṣalāḥ ad-Dīn Yūsuf ibn Ayyūb, kurdisht: سه‌لاحه‌دین ئه‌یوبی Selah'edînê Eyubî, ca. 1138 – 4 mars, 1193), i njohur më mirë në botën perëndimore si Saladin, ishte një Kurd Mysliman, i cili u bë Sulltani i parë i Egjiptit dhe Syrisë, dhe themeloj dinastinë Ayyubid.

 9. Skocia - Wikipedia

  sq.m.wikipedia.org/wiki/Skocia

  Skocia është një shtet që shtrihet në pjesën veriore të ishullit Britanik. Është pjesë e Britanisë së Madhe, dhe ndan kufi tokësor me Anglinë në jug. Rrethohet nga Deti i Veriut në lindje, Oqeani Atlantik në veri dhe perëndim, dhe Kanali i Veriut dhe Deti Irlandez në jugperëndim.

 10. Inxhinieria Softuerike - Wikipedia

  sq.m.wikipedia.org/wiki/Inxhinieria_Softuerike

  Përpara vitit 1975, shumica e organizatave softuerike përdornin teknika të thjeshta; secila punonte sipas mënyrës së vet. Depërtimet më të mëdhaja u bën përafërsisht gjatë viteve 1975 dhe 1985, me zhvillimin e të ashtuquajturës paradigm klasike dhe e strukturuar.

 11. People also search for