Yahoo Web Search

 1. 1988 - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/AD_1988

  1988 (MCMLXXXVIII) was a leap year starting on Friday of the Gregorian calendar, the 1988th year of the Common Era (CE) and Anno Domini (AD) designations, the 988th year of the 2nd millennium, the 88th year of the 20th century, and the 9th year of the 1980s decade.

 2. भ्रष्टाचार निवारण अधिनियम, 1988 (Prevention of Corruption Act, 1988 (No. 49 of 1988)) भारतीय संसद द्वारा पारित केंद्रीय कानून है जो सरकारी तंत्र एवं सार्वजनिक क्षेत्र के उपक्रमों में ...

 3. Wikipedia

  www.wikipedia.org

  Wikipedia is a free online encyclopedia, created and edited by volunteers around the world and hosted by the Wikimedia Foundation.

 4. 1988 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/1988

  Ngjarje. SK Tirana, e njohur edhe si 17 Nëntori Tirana kampione e Shqipërisë në futboll.; Lindje Vdekje. 19 qershor - Marie Logoreci, aktore shqiptare (L. 1920); 28 nëntor - Vasil Gërmenji, qe mësues, gazetar, veprimtar i Ballit dhe diplomat i çështjes shqiptare.

 5. Kategoria:1988 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:1988

  Faqet në kategorinë "1988" Kjo kategori ka 2 faqe nga 2 gjithësej. 1988; U. Udhëheqës të shteteve në vitin 1988

 6. Kategoria:Lindje 1988 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Lindje_1988

  Persona të lindur në 1988.. Shiko edhe: Vdekje 1988 Top A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

 7. Seladini - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Seladini

  Ṣalāḥ ad-Dīn Yūsuf ibn Ayyūb (arabisht: صلاح الدين يوسف بن أيوب Ṣalāḥ ad-Dīn Yūsuf ibn Ayyūb, kurdisht: سه‌لاحه‌دین ئه‌یوبی Selah'edînê Eyubî, ca. 1138 – 4 mars, 1193), i njohur më mirë në botën perëndimore si Saladin, ishte një Kurd Mysliman, i cili u bë Sulltani i parë i Egjiptit dhe Syrisë, dhe themeloj dinastinë Ayyubid.

 8. Rihanna - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Rihanna

  Robyn Rihanna Fenty (/ r i ˈ æ n ə / ree-AN-ə; born 20 February 1988) is a Barbadian singer, actress, and businesswoman. Born in Saint Michael and raised in Bridgetown, Barbados, Rihanna was discovered by American record producer Evan Rogers who invited her to the United States to record demo tapes.

 9. Aristoteli - Wikipedia

  sq.m.wikipedia.org/wiki/Aristoteli

  Aristoteli vijuesi i mendimit të shkollës së Sokratit në sistemet e arsyetimit materialist ndryshe nga Platoni kryesisht idealist sipas disa studjuesve të bashkohsisë është një mendimtar i njohur i botës antike dhe përfaqson shkollën e tij në historinë e filozofisë .

 10. Iraku - Wikipedia

  sq.m.wikipedia.org/wiki/Iraku

  Iraku (arabisht:: العراق‎ al-‘Irāq) zyrtarisht Republika e Irakut është një shtet në Azinë perëndimore që kufizohet nga Turqia në veri, Irani në lindje, Kuvajti në juglindje, Arabia Saudite në jug, Jordania në jugperëndim, dhe Siria në perëndim.

 11. People also search for