Yahoo Web Search

 1. 1081 - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › AD_1081

  2031: English Regnal year: 15 Will. 1 – 16 Will. 1: Buddhist calendar: 1625: Burmese calendar: 443: Byzantine calendar: 6589–6590: Chinese calendar: 庚申年 (Metal Monkey) 3777 or 3717 — to — 辛酉年 (Metal Rooster) 3778 or 3718: Coptic calendar: 797–798: Discordian calendar: 2247: Ethiopian calendar: 1073–1074: Hebrew calendar ...

 2. Tirana - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Tirana

  The newspapers with the largest circulations in Albania are published in Tirana, including Gazeta Shqip, Gazeta Tema, Koha Jonë and Panorama. Gazeta Shqiptare , one of the oldest Albanian-language newspapers in Albania, operates and has its headquarters in the city. [153]

  • 110 m (360 ft)
  • Tirana
 3. 2021 - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › 2021

  2021 is the current year, and is a common year starting on Friday of the Gregorian calendar, the 2021st year of the Common Era (CE) and Anno Domini (AD) designations, the 21st year of the 3rd millennium, the 21st year of the 21st century, and the 2nd year of the 2020s decade.

 4. 1487 - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › AD_1487

  2031: Burmese calendar: 849: Byzantine calendar: 6995–6996: Chinese calendar: 丙午年 (Fire Horse) 4183 or 4123 — to — 丁未年 (Fire Goat) 4184 or 4124: Coptic calendar: 1203–1204: Discordian calendar: 2653: Ethiopian calendar: 1479–1480: Hebrew calendar: 5247–5248: Hindu calendars - Vikram Samvat: 1543–1544 - Shaka Samvat ...

 5. Adını Feriha Koydum - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › Adını_Feriha_Koydum

  Adını Feriha Koydum (Shqip: Një vajzë e quajtur Feriha) është një serial dramë televiziv turk prodhuar nga Med Yapım. Seriali u transmetua në Show TV. Ajo rrëfen jetën e Feriha, një vajzë e re dhe e bukur, e cila është vajza e derëtarit. Ajo shkon në një universitet në të cilin merr pjesë edhe playboy, Emir Sarrafollu.

 6. Malária – Wikipédia, a enciclopédia livre

  pt.wikipedia.org › wiki › Sezonismo

  Malária é uma doença infecciosa transmitida por mosquitos e causada por protozoários parasitários do género Plasmodium. [2] Os sintomas mais comuns são febre, fadiga, vómitos e dores de cabeça. [1]

 7. Apr 09, 2020 · Sezoni 1 - Episodi 1 0 0 Thursday, April 9, 2020 Edit this post Presidenti I spitalit Shen Bonaventura ne San Jose deshiron qe Bordi I Drejtoreve te pranoje nje djale te ri me autizem dhe sindromen e di...

 8. Sezoni 1 | The Vampire Diaries Shqip

  tvdshqip.wordpress.com › category › sezoni-1

  Një mike e vjetër e vampirit Stefan arrin në Mystic Falls , Lexi 350 – vjeçar ( Arielle Kebbel ) . Ajo e bën Elena të kuptoj vlerën e dashurisë , dhe ndihmon atë të marrë hapin e parë drejt rregullimit të marrëdhënjëve me Stefan .

 9. Apr 10, 2020 · Seriale-Shqip.com - Seriale turke me titra shqip: Sezoni 1 - Episodi 14. Sezoni 1 - Episodi 14.

 10. Apr 10, 2020 · Sezoni 1 - Episodi 11 0 0 Friday, April 10, 2020 Edit this post Dr. Endrjus i cakton Dr. Melendezit nje transplant veshke te veshtire mes dy binjakesh ; Shoni vendos te beje nje udhetim te paplanifikuar...

 11. People also search for
 1. Ad
  related to: ad 2031 wikipedia encyclopedia shqip sezoni