Yahoo Web Search

 1. Alternative dance - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Alternative_dance

  Alternative dance or indie dance (also referred to as underground dance in the US) is a musical genre that mixes alternative rock with electronic dance music.Although largely confined to the British Isles, it has gained American and worldwide exposure through acts such as New Order in the 1980s and The Prodigy in the 1990s.

 2. Category:Alternative dance musical groups - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Category:Alternative_dance...

  Pages in category "Alternative dance musical groups" The following 72 pages are in this category, out of 72 total. This list may not reflect recent changes ().

 3. Kategoria:Grupe muzike alternative dance - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Grupe_muzike...

  Faqet në kategorinë "Grupe muzike alternative dance" Kjo kategori ka 3 faqe nga 3 gjithësej.

 4. Tango - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Tango

  "Tango alternative", gjegjësisht muzika që është një alternativë ndaj tango, ose muzikë jo tango e përdorur për përdorim në valle të frymëzuara nga tango; Stili milonguero karakterizohet nga një përqafim shumë i ngushtë, hapa të vegjël dhe lëvizje ritmike të sinkronizuara të këmbëve.

 5. New Order - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/New_Order

  New Order është një bend post-punk/alternative dance anglez i formuar në vitin 1980 nga Bernard Sumner (vokal, kitarë, sintisajzer), Peter Hook (bas, vokal përcjellës, bateri elektronike) dhe Stephen Morris (bateri dhe sintisajzer). Bendi u formua nga anëtarët e Joy Division, pas vetëvrasjes së vokalistit Ian Curtis.

 6. Kategori:Alternative dance-grupper – Wikipedia

  nn.wikipedia.org/wiki/Kategori:Alternative_dance...

  Kategori:Alternative dance-grupper. Hopp til navigering Hopp til søk. Artiklar i kategorien «Alternative dance-grupper» Kategorien inneheld berre denne sida. ...

 7. Kategoria:Grupe muzike rock - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Grupe_muzike_rock

  Faqet në kategorinë "Grupe muzike rock" Kjo kategori ka 29 faqe nga 29 gjithësej.

 8. U2 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/U2

  U2 iu përgjigjën revolucioneve të muzikës dance dhe rokut alternativ, si dhe stanjacionit të tyre duke rikrijuar në një farë mënyre vetveten me albumin e vitit 1991 Achtung Baby si dhe me turneun Zoo TV. Eksperimentime të ngjashme vazhduan gjatë tërë viteve '90.

 9. Dua Lipa - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Dua_Lipa

  Dua Lipa (lindur më 22 gusht 1995) është një këngëtare, tekstshkruese dhe modele angleze me prejardhje shqiptare, që jeton dhe vepron në Londër, Angli. Në vitin 2015, ajo nënshkroi kontratë me Warner Music Group dhe publikoi albumin e saj të parë, Dua Lipa në vitin 2017.

 10. Elektriciteti - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Elektriciteti

  Mosmarrëveshja e madhe te atyre viteve ishin nga sistemi dhe modalitetet për transportin e energjisë elektrike të vazhdueshme ose alternative. Në 1850 u lind francezi Lucien Gaulard qe fale shpikjes së transformatorit zgjidhi problemin e transportit të energjisë elektrike në distanca të gjata, duke lejuar për të rritur tensionin e ...

 11. People also search for