Yahoo Web Search

 1. List of Billboard Hot 100 top-ten singles - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › List_of_Billboard_Hot_100

  This is a list of songs that have reached number 10 or higher on the Billboard Hot 100.Introduced in 1958, the Hot 100 is the pre-eminent singles chart in the United States, currently monitoring the most popular singles in terms of popular radio play, single purchases and online streaming.

 2. Billboard Year-End Hot 100 singles of 2019 - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Billboard_Year-End_Hot_100

  The Billboard Hot 100 is a chart that ranks the best-performing singles of the United States. Its data, published by Billboard magazine and compiled by Nielsen SoundScan, is based collectively on each single's weekly physical and digital sales, as well as airplay and streaming.

  No.
  Title
  Artist(s)
  1
  Lil Nas X featuring Billy Ray Cyrus
  1a
  "I Believe"
  2
  Post Malone and Swae Lee
  3a
 3. People also ask

  When did the Billboard Hot 100 chart start?

  What songs are on Billboard Year End?

  When does Billboard release the most successful songs?

  What is the Hot 100?

 4. Hot 100 Songs - Year-End | Billboard

  www.billboard.com › charts › year-end

  Year-End Hot 100 Songs; Year-End Billboard 200 Albums; 2020 Year-End Boxscore; ... 2010; 2009; 2008; 2007; 2006; See More Year-End Charts. 1 Blinding Lights The Weeknd Also appears on these Year ...

 5. Rihanna - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › Rihanna

  Rihanna është artisti më i ri dhe më i shpejtë i vetëm për të fituar katërmbëdhjetë numër një teke në Billboard Hot 100 dhe u emërua artistja e këngëve digjitale të dekadës së 2000-të dhe artistja më e mirë Hot 100 e dekadës së 2010-ës nga Billboard.

 6. Kesha - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › Kesha

  List of non-singles, with selected chart positions, showing year released and album name Title Year Peak chart positions Album US CAN UK "Kiss n Tell" 2010 — 91: 163 Animal "Dinosaur" — — 180 "Sleazy" 51: 46 — Cannibal "Cannibal" 77: 62 — "Crazy Beautiful Life" 93 — — "—" denotes releases that did not chart or were not released.

  • Kesha/Ke$ha
  • ShBA
 7. Calvin Harris - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › Calvin_Harris

  Bashkëpunimi i tij me këngëtaren Rihanna, "We Found Love", u bë një sukses ndërkombëtar, duke i dhënë atij numrin e parë të parë në Billboard Hot 100 të SHBA-së. Ai ka publikuar pesë albume në studio dhe drejton labelin e tij të regjistrimeve, Fly Eye Records, të cilin ai e themeloi në vitin 2010.

 8. One Time - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › One_Time

  "One Time" (2009) "One Less Lonely Girl" (2009) One Time (Një kohë) është këngë nga Justin Bieber, dhe një ndër këngët e albumit My World.Kënga ka qenë shumë e sukseshme nëpër ShBA, Kanadë dhe shumë shtete tjera, duke bërë #1 në shumë top lista.

 9. Bebe Rexha - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › Bebe_Rexha

  Bleta "Bebe" Rexha (lindur më 30 gusht, 1989) është një këngëtare dhe tekstshkruese shqiptare që jeton dhe punon në Shtetet e Bashkuara.Ajo është bërë e njohur me pjesëmarrjen e saj në këngët hit të "Take Me Home" nga Cash Cash dhe "Hey Mama" nga David Guetta, gjithashtu ajo është vokalistja kryesore e grupit amerikan Black Cards i krijuar nga Pete Wentz, dhe ka qënë bashk ...

 10. This is a list of Billboard magazine's Top Hot 100 songs of 1992.This video is targeted to blind users.Attribution:Article text available under CC-BY-SACreat...

  • 14 sec
  • 296
  • Audiopedia