Yahoo Web Search

 1. Category:Electropop groups - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Category:Electropop_groups

  Pages in category "Electropop groups" The following 47 pages are in this category, out of 47 total. This list may not reflect recent changes ().

 2. Synthpop - Wikipedia

  ro.wikipedia.org › wiki › Synthpop

  Synthpop (cunoscut și ca electropop, sau technopop) este un gen popular de muzică, provenit din new wave, muzica pop și muzica electronică, în care sintetizatorul este instrumentul dominant.

  • Global: înaltă 1981–85, medie 1986–2000, înaltă sec. 21
  • 1977–80 în Germania, Japonia, Regatul Unit
 3. Synth-pop - Wikipedia

  sco.wikipedia.org › wiki › Electropop

  (Reguidit frae Electropop) Synthpop (an aa kent technopop), a genre o popular muisic that first acame prominent in the 1980s, featurs the synthesizer as the dominant muisical instrument.

 4. Electronic rock - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Synth_metal

  Electronic rock is a music genre that involves a combination of rock music and electronic music, featuring instruments typically found within both genres.It was originated in United States in the late 1960s, when rock bands began incorporating electronic instrumentation into their music.

 5. Billie Eilish - Vikipediya

  uz.wikipedia.org › wiki › Billie_Eilish

  Pop, Electropop, Dark pop Billie Eilish Pirate Baird O'Connell (18-dekabr 2001-yilda tugʻilgan) — amerikalik qoʻshiqchi va qoʻshiqnavis. Diskografiyasi [ tahrir ]

 6. Ποπ μουσική - Βικιπαίδεια

  el.wikipedia.org › wiki › Ποπ_μουσική

  Ποπ ονομάζεται ένα είδος μουσικής. Με αυτό τον όρο χαρακτηρίζονται ελαφριές μορφές ξένης μουσικής, ή αντίστοιχες ελληνικές δημιουργίες πάνω στα ίδια πρότυπα ρυθμού και μελωδίας (δεν θα πρέπει όμως να συγχέεται με ...

 7. Synthpop – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Synthpop

  Synthpop alebo electropop alebo technopop je hudobný žáner, v ktorom ma dominantné postavenie syntetizátor.Je veľmi úzko spájaný s érou medzi koncom 70-tych rokov a prvou polovicou 80-tych rokov, kedy bol syntetizátor praktickým a prijateľným hudobným nástrojom.

 8. Future Nostalgia - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › Future_Nostalgia

  Future Nostalgia (shqip: Nostalgjia e ardhshme) është albumi i dytë në studio nga këngëtarja angleze me origjinë shqiptare Dua Lipa.Albumi u lëshua më 27 mars 2020 nga Warner Records, pasi rrodhi në tërësi dy javë para datës fillestare të lëshimit të saj, 3 prill 2020.

 9. This Is Our Night - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › This_Is_Our_Night

  "This Is Our Night" (Shqip: "Kjo Nat Është Nata Jonë" esht një këng e kënduar na këngëtari grek Saqis Ruvas, me muzik kompozituar nga compositori grek i njuar Dimitris Kontopoulos, dhe me textin të shkruar nga di shkrimtar dhe muzikant grek nga Afstralia, Kreg Porteils dhe Kameron Giles-Webb.

 10. Homesick (këngë) - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › Homesick_(këngë)

  "Homesick" (shqip: I përmalluar) është një këngë e këngëtares angleze me origjinë shqiptare Dua Lipa me vokale të predikuar nga Chris Martin, vokalist kryesor i grupit alternativ rok Coldplay. Kënga është bashkë-shkruar nga Martin dhe vetë këngëtarja.

 11. People also search for