Yahoo Web Search

Search results

  1. lt.wikipedia.org › wiki › EuropaEuropa – Vikipedija

    Laiko juostos. nuo UTC±0 iki UTC+5. Europa – viena iš pasaulio dalių, kartu su Azija sudaranti Eurazijos žemyną. Europos plotas − 10,1 milijono kvadratinių kilometrų, ji užima 1/15-ąją visos pasaulio sausumos teritorijos. Europoje gyvena apie 747 milijonai žmonių (trečiasis pagal gyventojų skaičių žemynas).

    • 746 419 440 (2018)
    • 72,9 žm./km²
    • 10 180 000 km²
    • apie 40
  2. Literatūra. Nuorodos. Europos Sąjunga. 230 kalbų. „EU“ nukreipia čia. Kitas reikšmes žiūrėkite EU (reikšmės). Europos Sąjunga ( ES ) – dvidešimt septynių Europos valstybių viršnacionalinė sąjunga, ekonominė bei politinė bendrija. [3] [4] ES dažnai yra apibūdinama kaip federacijos, tiek konfederacijos bruožus turinti Europos valstybių sąjunga.

  3. Sužinokite, kaip buvo sukurta ES, kokie jos pagrindiniai principai ir vertybės, susipažinkite su pagrindiniais faktais ir skaičiais, kalbomis, simboliais ir valstybėmis narėmis.

  4. 2020 m. vasario 1 d. iš ES išstojo Jungtinė Karalystė. Šiuo metu ES yra 27 valstybės narės ir joje vartojamos 24 oficialiosios kalbos. Apie visas ES valstybes nares trumpai. Istoriniai ir dabartiniai geografiniai žemėlapiai . Eurą įsivedusios šalys. Euras yra oficiali 20-os ES šalių valiuta. Šios šalys žinomos kaip euro zona.

  5. Pažinkime Europą! Labas! Sveiki atvykę į ES! Esame iš skirtingų šalių ir kalbame skirtingomis kalbomis, tačiau Europos žemynas yra mūsų bendri namai. Šalys bendradarbiauja nuo pat Europos Sąjungos (ES) sukūrimo pradžios stengdamosi padėti viena kitai ir taikiai sugyventi. Netrukus atsakomybę už tai turės perimti jūsų karta.

  6. Europos Sąjungos valstybės narės yra 27 Europos šalys − įsteigusios ją 1958 m. Europos Ekonominės Bendrijos pavadinimu ir prisijungusios vėliau. Iš viso ES istorijoje įvyko šeši sėkmingi naujų šalių prijungimai, iš kurių didžiausias buvo 2004 m. gegužės 1 d., kai į Sąjungą įstojo 10 naujų valstybių. 2007 m ...

  7. Šengeno erdvė. Europos Sąjunga sukūrė Šengeno erdvę. Šengeno erdvėje tarp valstybių nėra sienų. Šioje erdvėje žmonės gali laisvai ir paprastai keliauti iš vienos šalies į kitą. Kai žmonės važiuoja iš vienos šalies į kitą, prie sienos jų nestabdo ir netikrina. Todėl, kad yra Šengeno erdvė, žmonės dabar gali ...

  1. Searches related to europa wikipedia lietuviskai 1

    europa wikipedia lietuviskai 1 sezonas