Yahoo Web Search

 1. FIFA - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/FIFA

  : FIFA) (shqip: Federata Ndërkombëtare e Shoqatës së Futbollit) është një shoqatë botërore e futbollit, e cila u themelua më 21 maj 1904 në Paris. Qendrën sot e ka në Cyrih , Zvicër . Presidenti i saj është Gianni Infantino .

  • For the Game. For the World.
  • FIFA
  • Qeverisja sportive
  • Organi drejtues i shoqatës së futbollit
 2. FIFA - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/FIFA

  FIFA (/ ˈ f iː f ə / French: Fédération Internationale de Football Association, English: International Federation of Association Football, Spanish: Federación Internacional de Fútbol Asociado; German: Internationaler Verband des Association Fußball) is a non-profit organization which describes itself as an international governing body of association football, fútsal and beach soccer.

 3. People also ask

  Is the United Kingdom a member of FIFA?

  What is the governing system of FIFA?

  Which country played in every FIFA World Cup?

 4. 2022 FIFA World Cup - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/FIFA_2022

  The 2022 FIFA World Cup (Arabic: 2022 كأس العالم لكرة القدم ‎, Kaʾs al-ʿālam li-kurat al-qadam 2022) is scheduled to be the 22nd edition of the FIFA World Cup, the quadrennial international men's association football championship contested by the national teams of the member associations of FIFA.

 5. FIFA World Cup - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/FIFA_World_Cup

  Since the 1958 FIFA World Cup, to avoid future boycotts or controversy, FIFA began a pattern of alternating the hosts between the Americas and Europe, which continued until the 1998 FIFA World Cup. The 2002 FIFA World Cup , hosted jointly by South Korea and Japan, was the first one held in Asia, and the first tournament with multiple hosts. [72]

  • 1930; 91 years ago
  • France (2nd title)
  • 32 (finals)
  • International (FIFA)
 6. FIFA - Wikipedia

  ha.wikipedia.org/wiki/FIFA

  fifa.com Hukumar kwallan kafa ta Duniya ko kuma ( FIFA ) sun kasance kungiya ce bata neman kudi ba na Duniya , wanda suke kula da al'amuran sha'anin Kwallon kafa na Duniya gaba daya. sun kasance suna kula da Kwallon kafa da kuma Kwallan Yashi . an kafata ne a shekarar 1904.

  • Fédération internationale de Football Association
  • Zürich ⁽ᵉⁿ⁾
 7. Kategoria:FIFA - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:FIFA

  FIFA Lojtari Botëror i Vitit; K. Kupa Ndërkontinentale Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 9 tetor 2016, në orën 00:06. Të gjitha ...

 8. FIFA 100 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/FIFA_100

  FIFA 100 është një listë e futbollistit legjendar brazilian Pelé për "futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave që jetojnë". E prezantuar më 4 mars 2004 në një ceremoni gala në Londër të Anglisë, FIFA 100 ishte pjesë e festimeve të 100 vjetorit të themelimit të Fédération Internationale de Football Association (FIFA), organi qeverisës ndërkombëtar i futbollit.

 9. FIFA - Wikipedia

  fo.wikipedia.org/wiki/FIFA

  FIFA (Fédération Internationale de Football Association) er alheims samgonga fyri tjóðar fótbóltssambondini. Limasambondini eru úr mestsum øllum londum í heiminum. Limasambondini eru úr mestsum øllum londum í heiminum.

 10. 2002 FIFA Kupa e Botës - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/2002_FIFA_Kupa_e_Botës

  Japonia dhe Korea e Jugut u zgjodhën për të qënë vendet mikpritëse të Kupës së Botës 2002, FIFA dha vendimin e saj më 31 maj 1996. Fillimisht, Japonia, Korea e Jugut dhe Meksika kishin paraqitur kandidaturat e tyre. Megjithatë, dy vendet aziatike ranë dakord për të bashkuar kandidaturat e tyre përpara se të merrej vendimi.

 11. People also search for