Yahoo Web Search

 1. Poznań - Wikipedia

  pl.wikipedia.org › wiki › Poznań

  Na terenie Poznania lub u jego granic swój bieg kończy również pięć dróg wojewódzkich: nr 184 z Wronek, nr 196 z Wągrowca, nr 194 z Gniezna (fragment dawnej drogi nr 5), nr 430 z Mosiny i nr 307 z Bukowca. Ponadto przez miasto przebiega droga wojewódzka nr 433 (dawny miejski odcinek drogi nr 11 po wybudowaniu ekspresowej obwodnicy S11).

 2. Powiat poznański - Wikipedia

  pl.wikipedia.org › wiki › pl:Powiat poznański

  Powiat poznański – powiat położony w zachodniej Polsce, w centralnej części województwa wielkopolskiego.Tworzy go 17 gmin otaczających miasto Poznań.Jest to największy pod względem powierzchni powiat w województwie wielkopolskim (1900 km²), a także powiat ziemski o najwyższej liczbie ludności w Polsce – około 400 tys. mieszkańców (31 grudnia 2019 r.).

  • 4.30.39.21.00.0
  • Polska
 3. Lwów - Wikipedia

  pl.wikipedia.org › wiki › Lwów

  Na początku 2020 roku, z liczbą mieszkańców wynoszącą niemal 725 tys., Lwów zajmował siódme miejsce wśród najludniejszych ukraińskich miast. Założony ok. 1250 przez króla Rusi Daniela (Halickiego), który nazwał miasto Lwowem na cześć swojego syna Lwa.

  • 1356
  • lwowski
 4. File:Herb Polski.svg - Wikimedia Commons

  commons.wikimedia.org › wiki › File:Herb_Polski

  Apr 20, 2021 · This is a featured picture on the Polish language Wikipedia (Ilustracja na medal) and is considered one of the finest images. See its nomination here . If you think this file should be featured on Wikimedia Commons as well, feel free to nominate it .

 5. Jaworzno - Wikipedia

  pl.wikipedia.org › wiki › pl:Jaworzno

  Znana mieszkańcom i oparta na etymologii ludowej legenda głosi: W 1330 r. przyszły król Kazimierz III Wielki wracał z Poznania do Krakowa na wezwanie swojego ojca Władysława Łokietka. W rejonie zwanym dziś Pańską Górą napotkał drwali ścinających jawor i zapytał ich, co robią.

 6. Powiat sochaczewski - Wikipedia

  pl.wikipedia.org › wiki › Powiat sochaczewski

  Powiat sochaczewski leży środkowej w Polsce w zachodniej części województwa mazowieckiego na Równinie Łowicko-Błońskiej. Swoistą oś symetrii stanowi rzeka Bzura przecinająca powiat z południa na północ. Północną granicę tworzy Wisła a od wschodu powiat opiera się o Puszczę Kampinoską.

 7. People also search for