Yahoo Web Search

 1. About 26,400 search results
 1. en.wikipedia.org › wiki › YouTubeYouTube - Wikipedia

  YouTube is an American online video sharing and social media platform headquartered in San Bruno, California. It was launched on February 14, 2005, by Steve Chen, Chad Hurley, and Jawed Karim. It is owned by Google, and is the second most visited website, after Google Search.

  • February 14, 2005; 17 years ago
  • 901 Cherry Avenue, San Bruno, California, United States
 2. Као специфични музички жанр, алтернативни рок се састоји од разних поджанрова који су настали из инди ( енгл. indie) музичке сцене почетком 1980-их и постали популарни или широко познати до 1990-их ...

 3. sq.wikipedia.org › wiki › Genti_DeçkaGenti Deçka - Wikipedia

  • Biografia
  • Fillimi I Jetës Teatrore
  • Punët E TIJ Si Aktor
  • Referime

  Genti Deçka u lind në Tiranë më 16 prill 1988. Që në moshën 5 vjeçare tërhoqi vëmendjen e prindërve me pasionin e tij për të vizatuar, gjë që ata e mbështetën duke e bërë pjesë të galerive të ndryshme për artistët e vegjël brenda dhe jashtë vendit. Gjatë viteve të shkollës fillore dhe tetëvjeçare (1994-2002) prirja e tij për pikturën erdhi gjithmon...

  Në mbarimin e vitit të tretë të Akademisë së Arteve i vjen një ofertë për një rol nga regjisori Kiço Londo për rolin e Epihodovit në shfaqjen Kopshti i Vishnjeve. Aktori që duhet të luante rolin duhet të dinte ti binte kitarës, gjë që i dha përparësi Genti Deçkës për atë rol.Menjëherë pas përfundimit të këtij projekti i vjen një tjetër ofertë përsë...

  Eksperienca te tjera

  1. Vallja e Flamujve(Regji Edmond Budina)-Rekuizitier 2. Spot publicitar Unicef-Skenograf 3. Spot publicitar AMC-Ass Skenograf 4. Spot Albtelecom-Skenograf 5. Spot Glina-Skenograf 6. Amnistia (Regjia Bujar Alimani) -Ass Skenograf 7. Macoku me cizme (regjia Nelson Mulla)-Butaforist 8. Bota - ( Regjia Iris Elezi) As/ skenograf

 4. sh.wikipedia.org › wiki › XXXTentacionXXXTentacion - Wikipedia

  XXXTentacion Opće informacije Ime Jahseh Dwayne Onfroy Rođenje 23. januar 1998 . (1998-01-23) Smrt 18. jun 2018 . (dob: 20) Muzički žanr hip hop , alternativni rock , trap, emo trap Period aktivnosti 2014. – 2018. uredi Jahseh Dwayne Ricardo Onfroy (Plantation , Florida , 23. siječnja 1998. – Deerfield Beach , Florida , 18. lipnja 2018. ), umjetničkog imena XXXTentacion , bio je ...

 5. Merrill Beth Nisker (lindur në 11 nëntor 1966) e njohur ndryshe me emrin skenik Peaches, është një muzikante elektronike nga Kanadaja si dhe performuese. Lindur në Ontario në një familje hebrenjsh, Peaches nisi karrierën muzikore në 1990 në grupin trio, Mermaid Cafe. Në 1995 ajo themeloi grupin muzikor të rrokut me emrin “The ...

 6. en.wikipedia.org › wiki › Tame_ImpalaTame Impala - Wikipedia

  Tame Impala Tame Impala performing in 2019 at Flow Festival Background information Origin Perth, Western Australia, Australia Genres Psychedelic pop psychedelic rock indie rock synth-pop neo-psychedelia Years active 2007–present Labels Modular Interscope Fiction Members Kevin Parker (see touring members) Website official.tameimpala.com Tame Impala is the psychedelic music project of ...

 7. Musik rok alternatif. Dari Wikipedia bahasa Indonesia, ensiklopedia bebas. Untuk format radio yang terkait dengan genre ini, lihat Rok modern. Rok alternatif. Dave Navarro dan Perry Farrell tampil di 2010. Nama lain. Musik alternatif. alt-rock. alternatif.

 1. People also search for