Yahoo Web Search

Search results

  1. Članke na Vikipediji možete menjati bez obavezne registracije. Prvobitna verzija Vikipedije započeta je 15. januara 2001, dok je izdanje na srpskom jeziku započeto 16. februara 2003. godine u 21:52. Vikipedija trenutno sadrži više od 63,6 miliona članaka napisanih na 309 jezika, od kojih je preko 694.000 na srpskom.

  2. hr.wikipedia.org › wiki › LondonLondon – Wikipedija

    Naziv London možda potječe od rijeke Temze.. Etimologija Londona je nejasna, naziv je drevnog podrijetla i može se pronaći u izvorima od 2. stoljeća nadalje. Oko 121. godine zabilježen je kao Londinium, što upućuje na rimsko-britansko podrijetlo.

  3. Колосеум Сестерциј Тита којим се прославља инаугурација Колосеума (кован 80. године). Мапа централног рима током Римског царства, са Колосеумом у горњем десном углу Попречни пресек из Лексикона целокупне технике (1904)

  4. Ova stranica je posljednji put izmijenjena na datum 23 februar 2019 u 19:25. Tekst je dostupan pod slobodnom licencom Autorstvo-Dijeliti pod istim uvjetima ; mogu se primijeniti i dodatni uvjeti. Korištenjem ovog sajta slažete se s uvjetima korištenja i pravilima o privatnosti .

  5. Tuđice su neophodne u jeziku, jer bi bez njih komunikacija bila oskudna. Srpski lingvista Egon Fekete smatra ih sredstvom za obogaćivanje jezika. Iako se u nekim tekstovima i u svakodnevnoj komunikaciji primećuje nagomilavanje stranih izraza, pa domaće reči koje bi možda više odgovarale bivaju zapostavljene, to ipak ne ukazuje na siromašenje jezika, već je odraz lošijeg stila, pa i ...

  6. Wikipedija na srpskohrvatskom jeziku pokrenuta je 16. siječnja 2002. godine. [2] [3] Na adresi sh.wikipedia.com započeo ju je suradnik Pingos, [2] odnosno Goran Kulenović, [2] [3] 33-godišnjak iz Kanade koji je prethodno prebivao u Bosni i Hercegovini. [4]

  7. Vikipedija na srpskom jeziku koristi i specijalne oznake (tagove), -{reč}-, za reči koje ne treba da menjaju pismo i dijalekat (imena na drugim jezicima, citati, itd.). Transliteracija iz ćirilice u latinicu funkcioniše, dok je ekavsko-ijekavska varijanta mnogo složenija i njena implementacija još uvek nije završena.

  1. Searches related to jack london wikipedia na srpskom jeziku i slike

    yahoo na srpskom