Yahoo Web Search

 1. Jamajka – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Jamajka

  Jamajka je domovem hudebních stylů reggae a ska, v oblasti reggae je nejvýraznější postavou Bob Marley (často označovaný za učitele proroka - nejen Jamajčany) se svojí kapelou The Wailers, ze ska pak např. skupina Skatalites.

 2. Jamajka – Wikipedija

  hr.wikipedia.org › wiki › Jamajka

  Jamajka je pomalo dobijala neovisnost od Ujedinjenog kraljevstva: 1958. je postala provincijom u sklopu Federacije Zapadnih Indija, a punu samostalnost nakon napuštanja Federacije, 1962. godine. Zemljopis. Ovaj brdoviti otok vrh je podvodnog planinskog lanca. Nabrano gorje proteže se Jamajkom u smjeru zapad-istok.

 3. Jamajka – Wikipédia

  sk.wikipedia.org › wiki › Jamajka

  Jamajka je štát v strednej Amerike, ktorý sa nachádza na rovnomennom ostrove s dĺžkou 234 km a šírkou 80 km vo Veľkých Antilách v Karibskom mori.Leží približne 145 km južne od Kuby a 190 km západne od ostrova Hispaniola, na ktorom sa nachádza Haiti a Dominikánska republika.

  • -
  • Kingston, 17°59′ s.š. 76°48′ z.d.
  • Jamaica
  • Znak
 4. Jamaica - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Jamaica

  Jamaica (/ dʒ ə ˈ m eɪ k ə / ()) is an island country situated in the Caribbean Sea.Spanning 10,990 square kilometres (4,240 sq mi) in area, it is the third-largest island of the Greater Antilles and the Caribbean (after Cuba and Hispaniola).

 5. Reggae – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Reggae

  Reggae je hudební styl, který vznikl, nebo spíše vznikal v průběhu 60. let na Jamajce.Jeho nejstaršími předchůdci je ska a rocksteady, tedy styly spjaté s americkým rhythm and blues, jazzem a soulem, v jejich textech se zřídkakdy objevovala rastafariánská tematika.

 6. Jamajka - iDNES.cz

  www.idnes.cz › wiki › cestovani

  Jamajka. Jamajské království se nachází na stejnojmenném ostrovu v Karibiku ve Velkých Antilách. Jde o zemi Britského společenství národů. V čele státu stojí guvernér zastupující britskou královnu. Hlavní město je Kingston.

 7. Jamajka - Aktuálně.cz

  www.aktualne.cz › wiki › geografie

  Jamajka je stát na stejnojmenném ostrově ve Střední Americe. Je zemí s parlamentní demokracií, která je členem Britského společenství národů. Ačkoliv je nezávislá na Velké Británii, hlavou země je stále britská královna Alžběta.

 8. Hudba Praha – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Hudba_Praha

  Koncem osmdesátých let nastupuje zpěvačka Jarmila „Jamajka“ Koblicová a vrací se Bohumil Zatloukal. Během druhé poloviny osmdesátých let se Hudba Praha stala jednou z nejoblíbenějších pražských klubových kapel. Cestovala po celé republice, vystupovala po klubech, kulturních sálech, hospodách i na venkovských ...

 9. Wikipedie, otevřená encyklopedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Hlavní_strana

  Jan Sokol (18. dubna 1936 Praha – 16. února 2021 Praha) byl český filosof, překladatel filosofických textů, vysokoškolský pedagog, publicista a politik.Vyučil se na zlatníka, v roce 1958 v dálkovém studiu odmaturoval, od roku 1963 dálkově studoval matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy.

 10. Kuba – Wikipedie

  cs.wikipedia.org › wiki › Kuba

  Kuba, plným názvem Kubánská republika, je země na ostrově Kuba stejně jako na Ostrově Mládeže a několika menších souostrovích. Kuba se nachází v severním Karibiku a její břehy omývají Karibské moře, Mexický záliv a Atlantský oceán.

 11. People also search for