Yahoo Web Search

 1. Jamajka – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Jamajka

  Jamajka je domovem hudebních stylů reggae a ska, v oblasti reggae je nejvýraznější postavou Bob Marley (často označovaný za učitele proroka - nejen Jamajčany) se svojí kapelou The Wailers, ze ska pak např. skupina Skatalites.

 2. Jamaica - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Jamaica

  Jamaica (/ dʒ ə ˈ m eɪ k ə / ()) is an island country situated in the Caribbean Sea.Spanning 10,990 square kilometres (4,240 sq mi) in area, it is the third-largest island of the Greater Antilles and the Caribbean (after Cuba and Hispaniola).

 3. Jamajka – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Jamajka

  Jamajka je štát v strednej Amerike, ktorý sa nachádza na rovnomennom ostrove s dĺžkou 234 km a šírkou 80 km vo Veľkých Antilách v Karibskom mori.Leží približne 145 km južne od Kuby a 190 km západne od ostrova Hispaniola, na ktorom sa nachádza Haiti a Dominikánska republika.

  • -
  • Kingston, 17°59′ s.š. 76°48′ z.d.
  • Jamaica
  • Znak
 4. Jamajka - Aktuálně.cz

  www.aktualne.cz/wiki/geografie/staty-a-mesta/...

  Jamajka je stát na stejnojmenném ostrově ve Střední Americe. Je zemí s parlamentní demokracií, která je členem Britského společenství národů. Ačkoliv je nezávislá na Velké Británii, hlavou země je stále britská královna Alžběta.

 5. Jamaica (country) • Mapy.cz

  mapy.cz/?q=Jamajka&=&=&=

  Jamaica is an island country situated in the Caribbean Sea. Spanning 10990 sqkm in area, it is the third-largest island of the Greater Antilles and...

 6. Port Royal (Jamajka) – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Port_Royal_(Jamajka)

  Port Royal byl sídlem britské koloniální vlády na Jamajce a hlavní rybářskou a obchodní základnou na ostrově během druhé poloviny 17. století. Založen byl Brity v roce 1655 na písečném poloostrově na okraji Kingstonské zátoky.

 7. Jamajka – Wikipedija

  hr.wikipedia.org/wiki/Jamajka

  Jamajka je pomalo dobijala neovisnost od Ujedinjenog kraljevstva: 1958. je postala provincijom u sklopu Federacije Zapadnih Indija, a punu samostalnost nakon napuštanja Federacije, 1962 godine. Zemljopis. Ovaj brdoviti otok vrh je podvodnog planinskog lanca. Nabrano gorje proteže se Jamajkom u smjeru zapad-istok.

 8. Spojené státy americké – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Spojené_státy_americké

  Spojené státy americké (anglicky United States of America, krátce také United States, zkratka US nebo USA), zkráceně také Spojené státy, jsou demokratická federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se mezi Atlantským oceánem na východě a Tichým oceánem na západě.

 9. Kuba – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kuba

  Kuba je největším ostrovem souostroví Velké Antily.Hlavní ostrov (15. dle velikosti na Zemi) se táhne v délce 1200 km a místy je široký až 190 km. Většinu jeho povrchu zaujímají nížiny.

 10. Egypt – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Egypt

  Businessinfo.cz, 2011-04-01 [cit. 2011-08-15]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-01-11. (česky) BAKER, Raymond William, a kol. Egypt [online]. Encyclopaedia Britannica [cit. 2011-08-15]. Dostupné online. (anglicky) Seznam potápěčských lokalit v Egyptě na www.idive.cz