Yahoo Web Search

 1. Jamajka – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Jamajka

  Jamajka je domovem hudebních stylů reggae a ska, v oblasti reggae je nejvýraznější postavou Bob Marley (často označovaný za učitele proroka - nejen Jamajčany) se svojí kapelou The Wailers, ze ska pak např. skupina Skatalites.

 2. Jamaica - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Jamaica

  Jamaica (/ dʒ ə ˈ m eɪ k ə / ()) is an island country situated in the Caribbean Sea.Spanning 10,990 square kilometres (4,240 sq mi) in area, it is the third-largest island of the Greater Antilles and the Caribbean (after Cuba and Hispaniola).

 3. Jamajka – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Jamajka

  Jamajka je štát v strednej Amerike, ktorý sa nachádza na rovnomennom ostrove s dĺžkou 234 km a šírkou 80 km vo Veľkých Antilách v Karibskom mori.Leží približne 145 km južne od Kuby a 190 km západne od ostrova Hispaniola, na ktorom sa nachádza Haiti a Dominikánska republika.

  • -
  • Kingston, 17°59′ s.š. 76°48′ z.d.
  • Jamaica
  • Znak
 4. Jamajka - Aktuálně.cz

  www.aktualne.cz/wiki/geografie/staty-a-mesta/...

  Jamajka je stát na stejnojmenném ostrově ve Střední Americe. Je zemí s parlamentní demokracií, která je členem Britského společenství národů. Ačkoliv je nezávislá na Velké Británii, hlavou země je stále britská královna Alžběta.

 5. Jamaica (country) • Mapy.cz

  mapy.cz/?q=Jamajka&=&=&=

  Jamaica is an island country situated in the Caribbean Sea. Spanning 10990 sqkm in area, it is the third-largest island of the Greater Antilles and...

 6. Port Royal (Jamajka) – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Port_Royal_(Jamajka)

  Port Royal byl sídlem britské koloniální vlády na Jamajce a hlavní rybářskou a obchodní základnou na ostrově během druhé poloviny 17. století. Založen byl Brity v roce 1655 na písečném poloostrově na okraji Kingstonské zátoky.

 7. Jamajka – Wikipedija

  hr.wikipedia.org/wiki/Jamajka

  Jamajka je pomalo dobijala neovisnost od Ujedinjenog kraljevstva: 1958. je postala provincijom u sklopu Federacije Zapadnih Indija, a punu samostalnost nakon napuštanja Federacije, 1962 godine. Zemljopis. Ovaj brdoviti otok vrh je podvodnog planinskog lanca. Nabrano gorje proteže se Jamajkom u smjeru zapad-istok.

 8. Jamajka - Dovolená 2020 - CK FISCHER

  www.fischer.cz/jamajka/jamajka

  Jamajka: dovolená v rytmu reggae. Vydejte se s námi na malebný ostrov Jamajka, kde na sněhobílých plážích omývaných blankytným Karibikem zní reggae, vynikající rum teče proudem a ochutnáte vybrané lahůdky exotické kuchyně. A nebudete muset kvůli tomu ani sprintovat.

 9. Jamajka, exotický ostrov v Karibském moři, je tropickým turistickým rájem a skvělým místem pro dovolenou díky všem svým krásám, příjemnému prostředí a široké kulturní a sportovní nabídce.

 10. Kuba – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Kuba

  Kuba je největším ostrovem souostroví Velké Antily.Hlavní ostrov (15. dle velikosti na Zemi) se táhne v délce 1200 km a místy je široký až 190 km. Většinu jeho povrchu zaujímají nížiny.