Yahoo Web Search

 1. Jamajka – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Jamajka

  Jamajka je domovem hudebních stylů reggae a ska, v oblasti reggae je nejvýraznější postavou Bob Marley (často označovaný za učitele proroka - nejen Jamajčany) se svojí kapelou The Wailers, ze ska pak např. skupina Skatalites.

 2. Jamajka – Wikipedija

  hr.wikipedia.org/wiki/Jamajka

  Jamajka je pomalo dobijala neovisnost od Ujedinjenog kraljevstva: 1958. je postala provincijom u sklopu Federacije Zapadnih Indija, a punu samostalnost nakon napuštanja Federacije, 1962 godine. Zemljopis. Ovaj brdoviti otok vrh je podvodnog planinskog lanca. Nabrano gorje proteže se Jamajkom u smjeru zapad-istok.

 3. Jamajka – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Jamajka

  Jamajka je štát v strednej Amerike, ktorý sa nachádza na rovnomennom ostrove s dĺžkou 234 km a šírkou 80 km vo Veľkých Antilách v Karibskom mori.Leží približne 145 km južne od Kuby a 190 km západne od ostrova Hispaniola, na ktorom sa nachádza Haiti a Dominikánska republika.

  • -
  • Kingston, 17°59′ s.š. 76°48′ z.d.
  • Jamaica
  • Znak
 4. Jamajka - Aktuálně.cz

  www.aktualne.cz/wiki/geografie/staty-a-mesta/...

  Jamajka je stát na stejnojmenném ostrově ve Střední Americe. Je zemí s parlamentní demokracií, která je členem Britského společenství národů. Ačkoliv je nezávislá na Velké Británii, hlavou země je stále britská královna Alžběta.

 5. Hostinec Jamajka - povodny slovensky dabing - YouTube

  www.youtube.com/watch?v=Dmq_ybpDYvQ

  Povodny slovensky dabing - CST Bratislava

 6. Jamajka - iDNES.cz

  www.idnes.cz/wiki/cestovani/jamajka.K1161

  Jamajské království se nachází na stejnojmenném ostrovu v Karibiku ve Velkých Antilách. Jde o zemi Britského společenství národů. V čele státu stojí guvernér zastupující britskou královnu. Hlavní město je Kingston.

 7. Wikipedie

  cs.m.wikipedia.org/wiki/Hlavní_strana

  1859 – Charles Darwin publikoval spis O původu druhů (v originále The Origin of Species).; 1965 – Mobutu Sese Seko uchvátil při krvavém puči moc v Demokratické republice Kongo.

 8. Jamajka

  jamajka.biz

  Jamajka je země, do které se můžete vypravit v kteroukoliv roční dobu. Teplota zde příliš nerozhoduje – letní měsíce jsou horké a dny zimních měsíců také. Důležitějším faktorem na Jamajce jsou srážky, obzvláště pokud se chystáte trávit svou dovolenou na východě ostrova a v Blue Mountains.

 9. Vítr ze severovýchodu a podvečerní vánky udržují stále příjemnou teplotu na pobřeží. Jamajka nabízí kromě toulek po plantážích, rybaření a plachtění také golf, potápění, rafting a koupání v minerálních pramenech. Ostrov objevil Kryštof Kolumbus v roce 1494 a obsadil jej ve jménu španělské koruny.

 10. Jamajka 2020/2021 | Zájezdy.cz

  www.zajezdy.cz/jamajka

  Jamajka má bohatou historii protkanou životem a památkami několika kultur. Od roku 1655 byla pod nadvládou Angličanů po celých 300 let. Nádhera jamajské přírody umocněná exotickým prostředím karibské oblasti přitahuje návštěvníky z celého světa už desítky let.

 11. People also search for