Yahoo Web Search

 1. The Vikings (film) - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/The_Vikings_(1958_film)

  (Redirected from The Vikings (1958 film)) The Vikings is a 1958 epic historical fiction swashbuckling film directed by Richard Fleischer and filmed in Technicolor. It was produced by Jerry Bresler and stars Kirk Douglas.

 2. 101 Dalmatians (1996 film) - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/101_Dalmatians_(1996_film)

  101 Dalmatians is a 1996 American comedy adventure film. The film is a live action adaptation of Walt Disney’s 1961 animated film of the same name, itself an adaptation of Dodie Smith's 1956 novel The Hundred and One Dalmatians.

 3. Filmi - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Filmi

  Filmat Horror. Ka shume filma nder te cilet ben pjese edhe kategoria e filmave horror, te cilet kane nje qellim te vecante per te percjelle nje ndjenje frike dhe ankthi te theksuar tek shikuesi, i cili gjate filmit perjeton ngjarjet sikur te ishte vete personazhi kryesor.

 4. Kategoria:Filma shqip - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Filma_shqip

  Faqet në kategorinë "Filma shqip" Kjo kategori ka 200 faqe nga 602 gjithësej. (faqja paraardhëse) ... Emblema e dikurshme (film) Enigma (film shqip)

 5. Lista e filmave shqip - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Lista_e_filmave_shqip

  Lista e filmave. Sipas viteve Shekulli XIX 1888 · 1889 1890 · 1891 · 1892 · 1893 · 1894 · 1895 · 1896 · 1897 · 1898 · 1899. Vitet 1900 1900 · 1901 · 1902 ...

 6. Ndryshe - Gazeta Shqip

  www.gazeta-shqip.com/2014/12/29/10-filmat-te...

  Jeni në kërkim të një filmi klasik për Vitin e Ri, për ta parë në divan me të gjithë familjen? Ne kemi hartuar për ju një listë me 10 filmat më tradicionalë që nuk mund të mungojnë gjatë festave! Shikim të këndshëm![gallery columns=4 ids=217216,217217,217218,217219,217220,217221,217222,217223,217224,217225]10

 7. Pylli i Lirise (Film) - Lojra

  www.zbavitje.com/filma-shqip/pylli-i-lirise-film

  Categories Filma Shqip Tags Filma Shqip, Filma Shqiptare Post navigation. Perballimi (Film) Radiostacioni (Film) 2 thoughts on “Pylli i Lirise (Film)” ...

 8. Bolero (Film) - zbavitje.com

  www.zbavitje.com/filma-shqip/bolero-film

  Bolero (Film) Categories Filma Shqip Tags Filma Shqip, Filma Shqiptare Post navigation. Balle per balle (Film) Brazdat (Film) Leave a Comment Cancel reply. Comment.

 9. Enderr per nje karrige (Film) - Lojra - Lojra Falas

  www.zbavitje.com/filma-shqip/enderr-per-nje...

  Enderr per nje karrige (Film) Categories Filma Shqip Tags Filma Shqip, Filma Shqiptare Post navigation. Duel i heshtur (Film) Flaka e maleve (Film)

 10. Mar 23, 2010 · Filma Vizatimor Shqip. 39:07. Film Vizatimor Shqip - Habili dhe Kabili Dy Djemt e Ademit A.s 2017. ... Une, Ti dhe Kasandra [Pjesa 1-re] Film Shqip 1999. ShqipTube ...