Yahoo Web Search

 1. Rishikesh - Wikipedia

  hif.wikipedia.org › wiki › Rishikesh

  Ii panna ke 9 June 2020, ke 15:52 baje, pichhla time badla gais rahaa. Ii text Creative Commons Attribution-ShareAlike License ke niche available hai; additional terms may apply.

 2. समुद्र - विकिपीडिया

  mr.wikipedia.org › wiki › समुद्र

  Wikipedia® हे Wikimedia Foundation, Inc. एक ना-नफा ना-तोटा संस्थेचे नोंदणीकृत ट्रेडमार्क आहे. गुप्तता नीती

 3. Saharsa - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Saharsa

  Saharsa is a city and a municipality in the Saharsa district in the eastern part of the state of Bihar, India.It is situated near the eastern banks of the Kosi River.It serves as the administrative headquarters for Saharsa District and is also the (Divisional Headquarter) of the Kosi Division of the state of Bihar, which includes Saharsa, Madhepura and Supaul districts.

 4. Afrika - Wikipediýa

  tk.wikipedia.org › wiki › Afrika

  Afrika — Ortaýer deňziniň we Gyzyl deňziň günortasynda, Atlantik okeanyň gündogarynda we Hindi okeanynyň günbatarynda ýerleşýän bir kontinent. Ol ululygy boýunça Ýewraziýadan soň ikinji kontinentdir. Şeýle hem oňa Afrikadan we ýanaşyk adalardan ybarat bolan dünýä bölegi diýlip at berilýär. Afrikanyň meýdany 30 ...

 5. Evroazia - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › Euroazia

  Sipërfaqja 55,000,000 km2 (21,000,000 sq mi) km² Popullsia (1 Korik 2015 ) • dendësia 5,132,000,000 banorë 93/km2 (240/sq mi) banorë/km² Denonimi Euroaziatik

 6. Hindiya - Wikipedia

  so.m.wikipedia.org › wiki › Hindiya

  Taariikh. Hindiya waxee leedahay Taariikh aad u dheer. wadanka waxuu jiri jiray kumanaan sano kahor. Gumeestihii ingriiska ayaa soo gumeestay Hindiya iyo pakistaan, markooda hore waxee ahaayeen hal wadan. waxeenaxornimada qateen1947kii, waa markii ee Bakistaan iyo Bangladesh ee ka go'day Hindiya.pakistan waxee hindiya ooga go'day kala duwanaashaha diinta.

 7. Kroacia - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › Kroacia

  shtrihet në sipërfaqe 56.538 km², ka rreth 4,5 milion banorë. Me 80 bnaorë në km2 është ndër shtetet me dendësi më të vogël në republikat e ish Jugosllavisë. Kroatët bëjnë elementin kryesor me 90%, serbët me 4,4%, shqiptarët me 1,3%, hungarezët me 0,5%, sllovenët me 0,5 dhe të tjerët me 8.1, 5.

 8. Sllovenia - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › Sllovenia

  Sllovenia me 20.251 km2 sipërfaqe dhe me rreth 2 milion banorë hyn në grupin e shteteve të vogla të Evropës. Pjesa më e madhe e popullsisë janë slloven (88%), ndërsa nacionalitetet tjera janë kroatët me rreth 3%, serbët 2% etj. Kultura Artikulli kryesor Kultura e Sllovenisë. Telekomunikacioni; Transporti

 9. Saharaja - Wikipedia

  sq.wikipedia.org › wiki › Sahara

  Saharaja është shkretëtira e dytë për nga madhësia pas Antarktikut në botë, me 9 000 000 km2 e cila gjendet në veri të Afrikës. Sipërfaqja e Saharasë është përafërsisht sa 50 shtetet e SHBA-ve. Emri i Saharasë rrjedh nga fjala arabe (arab. صحراء), që do të thot shkretëtirë.

 10. Bhopal - Wikipedia

  en.wikipedia.org › wiki › Bhopal

  The population of the Bhopal metropolitan area (the urban agglomeration that extends beyond Bhopal city) was 1,886,100 in 2011. The total effective literacy rate (for population aged 7+ years) was 85.24%, with male and female literacy respectively at 89.2% and 80.1%.