Yahoo Web Search

 1. Bonaventure - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Bonaventure

  Bonaventure (/ ˈ b ɒ n ə v ɛ n tʃ ər, ˌ b ɒ n ə ˈ v ɛ n-/ BON-ə-ven-chər, -⁠ VEN-; Italian: Bonaventura [ˌbɔnavenˈtuːra]; 1221 – 15 July 1274), born Giovanni di Fidanza, was an Italian medieval Franciscan, scholastic theologian and philosopher. The seventh Minister General of the Order of Friars Minor, he was also Cardinal ...

  • 15 July, 2nd Sunday in July (1482–1568), 14 July (1568–1969)
  • 14 April 1482, Rome by Pope Sixtus IV
  • Giovanni di Fidanza ("John of Fidanza"), Doctor Seraphicus ("Seraphic Doctor")
  • Roman Catholic Church
 2. Matrix (film) – Wikipédia

  sk.wikipedia.org/wiki/Matrix_(film)

  Prezident produkcie Lorenzo di Bonaventura sa po prečítaní rozhodol naňho kúpiť práva, spolu s ďalšími dvoma projektmi (Bound a Matrix). K projektu Matrix sa pripojil producent Joel Silver a bolo rozhodnuté, že sa film bude nakrúcať v Austrálii v koprodukcii s Village Roadshow Pictures.

 3. Harry Potter dhe Guri Filozofal (filmi) - Wikipedia

  sq.m.wikipedia.org/wiki/Harry_Potter_dhe_Guri...

  Harry Potter dhe Guri Filozofal, i pari në serinë e filmave Harry Potter, u shkrua nga Steve Kloves me David Heyman si prodhues. Filmi tregon vitin e parë në Shkollën e Magjisë dhe Shtrigërisë Hoguorts të personazhit kryesor, Harri Poter, teksa ai zbulon që është një magjistar i mirënjohur dhe fillon edukimin e tij magjik.

 4. 迪·博纳拉文图拉电影公司 ( 英语 : Di Bonaventura Pictures ) (2003年-) 孩之宝影业(2009年-) 颠覆娱乐公司 ( 英语 : Mary Parent ) (2011年-) 虚假帝国制作公司 ( 英语 : Fake Empire Productions ) (2011年-)

  • 1912年5月8日,​108年前
  • 子公司
 5. Batman Begins - Wikipedia

  sh.wikipedia.org/wiki/Batman:_Početak

  Batman: Početak (eng. Batman Begins) je film Christophera Nolana iz 2005. o liku Batmana iz stripova DC Comicsa.U glavnoj ulozi pojavljuje se Christian Bale, a uz njega nastupaju i Michael Caine, Gary Oldman, Liam Neeson, Katie Holmes, Cillian Murphy, Morgan Freeman, Ken Watanabe, Tom Wilkinson i Rutger Hauer.

 6. Vanessa Hudgens - Wikipedia

  nl.wikipedia.org/wiki/Vanessa_Hugens

  De film, met een script van Michael Dougherty, regie van Josh Howard en productie van Lorenzo di Bonaventura, is nog niet in productie gegaan. In juni 2009 maakte Howard bekend dat Hudgens verbonden is aan het project.

 7. Kategori:1957 doğumlular - Vikipedi

  tr.wikipedia.org/wiki/Kategori:1957_doğumlular

  Lorenzo di Bonaventura; Elizabeth Bourgine; ... Vikipedi® (ve Wikipedia®) kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Wikimedia Foundation, Inc. tescilli markasıdır.

 8. Kategória:Olasz származású amerikaiak – Wikipédia

  hu.wikipedia.org/wiki/Kategória:Olasz...

  Ebbe a kategóriába tartoznak a olasz származású amerikaiak.Csak olyan személyek kategorizálhatóak be, amikben forrással alátámasztottan szerepel, hogy a cikkalany olasz származású (volt).

 9. Batman: Početak – Wikipedija

  hr.wikipedia.org/wiki/Batman:_Početak

  Batman: Početak (eng. Batman Begins) je film Christophera Nolana iz 2005. o liku Batmana iz stripova DC Comicsa.U glavnoj ulozi pojavljuje se Christian Bale, a uz njega nastupaju i Michael Caine, Gary Oldman, Liam Neeson, Katie Holmes, Cillian Murphy, Morgan Freeman, Ken Watanabe, Tom Wilkinson i Rutger Hauer.

 10. Kategori:İtalyan asıllı Amerikalılar - Vikipedi

  tr.wikipedia.org/wiki/Kategori:İtalyan_asıllı...

  Wikimedia Commons'ta Italian-Americans ile ilgili ortam dosyaları bulunmaktadır.: Alt kategoriler. Toplam 3 alt kategoriden 3 tanesi burada bulunmaktadır. İtalyan asıllı Amerikalılar‎ (3 K, 339 M)

 11. People also search for