Yahoo Web Search

Search results

  1. Magyar labdarúgó-bajnokcsapatok listája. Magyar bajnok: a férfi labdarúgó-bajnoki címet az NB1 (ma OTP Bank Liga) győztese kapja. Az első vidéki címet a Nagyváradi AC szerezte. Az FTC a magyar bajnoki csúcstartó 34 bajnoki címmel, az MTK pedig 23 bajnoki címet, míg az Újpest 20 elsőséget tudhat magáénak.

  2. A Magyar irodalom története I-VI. Akadémiai Kiadó, Budapest, 1966. Főszerkesztő: Sőtér István – kiegészítésekkel és még hiányzó adatokkal; A cseh/szlovákiai magyar irodalom lexikona, 1918-2004 / [főszerk. Fónod Zoltán]Pozsony : Madách-Posonium, 2004 ISBN 80 7089 391 5; Romániai magyar irodalmi lexikon / [főszerk.

  3. A magyar labdarúgó-válogatott története gazdag múltra tekint vissza. Az első „footballt” Esterházy Miksa hozta be 1875 -ben, mint a Monarchia attaséja. 1901. január 19-én alakult meg a Magyar Labdarúgók Szövetsége ( MLSZ). Az alapító egyesületeket két osztályba sorolták be és elindult az első magyar bajnokság.

  4. A színházművészet az előadó-művészetek azon ága, amelynek keretében közönség előtt színjáték útján, beszéddel, mozdulatokkal, hanghatásokkal és látványelemekkel történeteket mutatnak be, gyakran más művészetek – zene- és táncművészet, illetve a vizuális művészetek – eszközeit is felhasználva.

  5. hu.wikipedia.org › wiki › LondonLondon – Wikipédia

    London weboldala. A Wikimédia Commons tartalmaz London témájú médiaállományokat. London az Egyesült Királyság és azon belül Anglia fővárosa, a legnagyobb városi terület az Egyesült Királyságban; Európában Isztambul és Moszkva után a legnépesebb város. A Londoni-medencében, a Temze folyó két partján terül el.

  6. hu.wikipedia.org › wiki › FiumeFiume – Wikipédia

    107 964 fő (2021. aug. 31.) [1] A Wikimédia Commons tartalmaz Fiume témájú médiaállományokat. Fiume (olaszból átvett magyar név), ( horvátul: Rijeka, olaszul: Fiume, németül: Sankt Veit am Flaum (elavult), vagy Fiume, latinul: Vitopolis, Flumen) Horvátország fő kikötővárosa Tengermellék-Hegyvidék megyében.

  7. Jugoszlávia (szerbhorvátul, horvátul és szlovénül Jugoslavija, szerbül és macedónul: Југославија) királyság, majd szövetségi köztársaság volt a Balkán-félszigeten. Északnyugatról Ausztria és Olaszország, északról Magyarország, keletről Románia és Bulgária, délről Görögország, délnyugatról Albánia, nyugatról pedig az Adriai-tenger határolta.

  1. People also search for