Yahoo Web Search

 1. Post-punk - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Post-punk

  Post-punk is a diverse genre that emerged from the cultural milieu of punk rock in the late 1970s. Originally called "new musick", the terms were first used by various writers in the late 1970s to describe groups moving beyond punk's garage rock template and into disparate areas.

  • Late 1970s; United Kingdom
  • Refers to certain developments after punk, although some groups predate the movement.
 2. List of post-punk bands - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/List_of_post-punk_bands

  The following is a list of post-punk bands.Post-punk is a musical movement that began at the end of the 1970s, following on the heels of the initial punk rock movement. The essential period that is most commonly cited as post-punk falls between 1978 and 1984.

 3. Bangtan Boys - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Bangtan_Boys

  Emri i grupit, BTS, qëndron për shprehjen koreane Bangtan Sonyeondan, që do të thotë "Bulletproof Boy Scouts" (shqip: Djemtë e papërshkueshëm nga plumbat”/ Djemtë antiplumb). Sipas njërit prej anëtarëve të grupit, J-Hope, emri nënkupton dëshirën e grupit "për të bllokuar stereotipet, kritikat dhe pritshmëritë që ...

 4. Kuzgun - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Kuzgun

  Epizodi Settar Tanrıöğen: Dervish Xhevheri/Behram Adëvar: 1-21 Levent Ülgen: Rëfat Bilgin: 1-21 Ahmet Varlı: Bora: 1-21 Hande Dilan Hancı: Fysun: 1-21 Orhan Eşkin: Nadir: 1-21 Yiğit Çakır: Zeki: 1-21 Metehan Parıltı: Kuzgun (fëmijë) 1-21 Nisa Sofiya Aksongur: Dila (fëmijë) 1-21 Almina Kahraman: Defne Ugur: 1-21 Su Burcu Yazgı ...

  • Bahadır İnce
  • Dramë
 5. Gjuha shqipe - Wikipedia

  sq.m.wikipedia.org/wiki/Shqip

  Gjuha shqipe (ose thjesht shqipja) është gjuhë dhe degë e veçantë e familjes indo-evropiane të folur nga më shumë se 6 milionë njerëz, kryesisht në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, por edhe në zona të tjera të Evropës Jugore ku ka një popullsi shqiptare, duke përfshirë Malin e Zi dhe Luginën e Preshevës. Është gjuha zyrtare e Shqipërisë dhe Kosovës.

 6. Depresioni - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Depresioni

  Faktorët Ngjarjet e jetës. Vështirësitë në fëmijëri, të tilla si humbja e nje personi te dashur, pakujdesia, abuzimi mendor, abuzimi fizik, abuzimi seksual ose trajtimi i pabarabartë prindëror i vëllezërve dhe motrave mund të kontribuojnë në depresionin në moshën e rritur.

 7. Dashuri e Pafund (serial) - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Dashuri_e_Pafund_(serial)

  Dashuri e Pafund (Turqisht: Kara Sevda, teknikisht Dashuri e Errët) është një seri, telenovelë e dramë turke, prodhuar nga Ay Yapım që pati premierën e saj në Star TV më 14 tetor 2015.

 8. Shakira - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Shakira

  Episodi: "Alec Baldwin/Shakira" Episodi: "Derek Jeter/Shakira/Bubba Sparxxx" 2002 Popstars: Asistentja e mentorit Sezoni 1: 2002 Taina: Vetja Episodi: "Abuelo Knows Best" 2005 7 vidas: Vetja Episodi: "Todo por las pastis" 2009 Ugly Betty: Vetja Episodi: "The Bahamas Triangle" 2010 Wizards of Waverly Place: Vetja Episodi: "Dude Looks Like ...

 9. Firenze - Wikipedia

  www.wikipedia.org/wiki/it:Firenze

  Firenze si trova in una posizione scenografica, al centro di un'ampia conca ad anfiteatro all'estremità sud-orientale della piana di Firenze-Prato-Pistoia, a ridosso dei primi rilievi collinari dell'Appennino tosco-emiliano, circondata dalle incantevoli colline argillose di Cercina, appena sopra il quartiere di Rifredi e l'ospedale di Careggi (a nord), dalle colline di Fiesole (a nord-est ...

 10. Plantilla:Identifiers/ús - Viquipèdia, l'enciclopèdia lliure

  ca.wikipedia.org/wiki/Plantilla:Identifiers/ús

  Aquesta plantilla és utilitzada en Per evitar la interrupció a gran escala i la innecessària càrrega del servidor, qualsevol canvi en aquesta plantilla primer hauria de ser provat en la subpàgina /proves, o en el vostre propi espai d'usuari.

 11. People also search for
 1. Ad
  related to: post-punk wikipedia biography shqip episodi