Yahoo Web Search

 1. Sahel – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Sahel

  Sahel je název území v severní Africe na jižním okraji Sahary, kterou odděluje od afrických tropických pralesů, resp. savan. Zahrnuje pás semiaridních travnatých pastvin (stepí a savan), táhnoucích se tisíce kilometrů napříč kontinentem podél 13. rovnoběžky (od 12. po 18. stupeň severní zeměpisné šířky) od západu k východu, na území Mauritánie, Senegalu ...

 2. Gazela dama – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Gazela_dama

  Gazela dama (Nanger dama), též gazela addra nebo gazela dančí, je považována za největší druh gazely. Obývá ve třech uznávaných poddruzích (N. d. dama, N. d. mhorr a N. d. ruficollis) severní Afriku, tedy saharskou poušť a území zvané Sahel.

 3. Senegal - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Senegal

  Senegal is a member state of the African Union, the United Nations, the Economic Community of West African States (ECOWAS), and the Community of Sahel-Saharan States Contents 1 Etymology

 4. Burkina Faso – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Burkina

  Stát Burkina Faso leží v Západní Africe. Hraničí se státy: Mali , Niger , Benin , Ghana , Pobřeží slonoviny a Togo . Tento vnitrozemský stát z velké části pokrývá rovinatá, místy mírně zvlněná plošina s výškami 250 – 350 metrů nad mořem.

 5. Galerie - Sahel (Oblast) • Mapy.cz

  mapy.cz/?source=area&id=276404&gallery=1

  Mapa Sahel (Oblast) – detailní mapa okolí (základní, turistická, satelitní, panoramatická, atd.), plánování trasy, GPS a mnoho dalšího na mapy.cz.

 6. Problémy Sahelu - bgv.cz

  bgv.cz/nastenka/85-180521023505.pdf

  SahelSahel je název krajinného typu v severní Africe na jižním okraji Sahary, kterou odděluje od afrických tropických pralesů •Zahrnuje pás stepí a savan táhnoucích se napříč kontinentem podél 13. rovnoběžky od západu k východu

 7. Budge Manzia – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Bidje_Manzia

  Manzia hrál fotbal ve své vlasti v klubu Shark XI Kinshasa, odkud jej na začátku roku 2013 angažoval známý tuniský klub Étoile Sportive du Sahel. V lednu 2014 přestoupil do českého celku FK Dukla Praha , kde podepsal smlouvu na 3½ roku.

 8. Sahel (Oblast) • Mapy.cz

  mapy.cz/zakladni?x=0.0000000&y=85.0000000&z=2&...

  Sahel je název území v severní Africe na jižním okraji Sahary, kterou odděluje od afrických tropických pralesů. Zahrnuje pás semiaridních travnatých pastvin, táhnoucích se napříč kontinentem podél 13. rovnoběžky od západu k východu, na území Mauritánie, Senegalu, Mali, Burkiny Faso, Nigeru, Čadu, Súdánu a Etiopie.

 9. Když Islámský stát spojí síly s al-Káidou. Ze Sahelu je ...

  ct24.ceskatelevize.cz/svet/3072844-kdyz-islamsky...

  Americký generál zároveň varuje, že Sahel je dosud jedinou oblastí světa, kde Islámský stát a al-Káida spojily své síly. „Zatímco v jiných částech světa mají různé cíle a jiný pohled na svět, takže mezi nimi vzniká spíš konflikt, zde jsou schopni to překonat a pracovat na společném cíli,“ obává se Anderson.

 10. Niger – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Niger

  Niger je prezidentská republika nacházející se téměř uprostřed saharské Afriky mezi státy Mali, Alžírsko, Libye, Čad, Nigérie, Benin a Burkina Faso. Na území o rozloze 1,2 mil. km² žije 21 milionů obyvatel.

 11. People also search for